Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris III 2015 - Błąd P2463 Ograniczenie przepływu w DPF..

Sivyx 03 Sep 2020 22:20 1068 7
Texa Poland
    Sivyx
    Level 16  
    Witam jak w temacie. Samochód żony, od jakiegoś pół roku wyświetla błąd P2463: Ograniczony przepływ spalin w filtrze cząstek stałych-nagromadzenie sadzy. Auto chodzi bez zarzutów(by najmniej tak mi się wydaje). Przebieg aktualny haha 59800km(Teść sprowadził i w ogóle nie chciałem się mieszać...:/)
    I tu pytanie jak podjadę do kogoś z interfejsem konkretnym do toyoty, to da rady wypalić przy pomocy komputera?? Czy próbować czyścić mechanicznie lub wymieniać? KTS(nie wiem jaki) czytał błedy po eobd, ale nie było opcji wypalania. Thx Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Texa Poland
    Karaczan
    Level 41  
    Z tego co kojażę to Toyota nie ma opcji wypalania serwisowego ale mogę się mylić.
    Za to większość DPF i tak da się wypalić poprostu jadąc trasę 10-20km na 3cim biegu, z obrotami ok 3500-4500.
    Po takim przegonieniu większość DPF wraca do życia, nawet jeśli wcześniej nie chciały przejść serwisowego wypalania ze względu na zbyt mały przepływ.
  • Texa Poland
    Sivyx
    Level 16  
    Dzięki. Wypalanie "na drodze" parę prób, dalej się pali check.. Auto nie dymi, chodzi dobrze. Podpowie ktoś jakieś testery-kombajny wypalą lub zrobią reset/wymianę dpf? Czy tylko dedykowany pod toyote/lexusa??
    kamyczek
    Level 38  
    DPF do wyprania popiół po każdej regeneracji zostaje jak jest go dużo to i tak jest zapchany dpf . Wyjąc wymyć na maszynie założyć i będzie jak nowy . Na końcu wymiana dpf testerem i będzie śmigać .
    Sivyx
    Level 16  
    Ok, tak zrobię.. "Tani" tester typu Mini-Vci zrobi wymianę w ecu?
    kamyczek
    Level 38  
    Nie wymianę ecu tylko wymianę filtra DPF . Powinien ją zrobić kts i inne drogie testery.
    Sivyx
    Level 16  
    kamyczek wrote:
    Nie wymianę ecu tylko wymianę filtra DPF . Powinien ją zrobić kts i inne drogie testery.

Napisałem wymiana dpf w ecu. Chodziło mi o reset/wymiane testerem w komputerze silnika

Dodano po 3 [minuty]:

adam7009 wrote:
    Przy tym przebiegu dpf zapchany?,NIE MOŻLIWE.
    Raczej inny problem.

Trochę kolega nie podłapał ironii. Przebieg auta jest nie możliwy.. Wyświetla tylko jeden błąd jak w tytule P2463.