Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Robot Philips Essence HR7768 - Nie włącza się silnik, diody wyboru programu świe

moriak 04 Sep 2020 16:14 192 0
    moriak
    Level 8  
    Dzień dobry.

Dostałem taki robot kuchenny, ale.okazuje się, że jest niesprawny. Żal wyrzucać, bo jest niemal kompletny.

Po włączeniu do zasilania i wciskaniu przycisków wyboru programu, diody przycisków się podświetlają (z wyjątkiem jednej), jednak silnik się nie uruchamia.
    Oczywiście robię to przy zamocowanych akcesoriach i ew. założonym kapslem w miejscu kielicha, jak nakazuje tego instrukcja.

Rozmontowałem go i oględziny płytek el. nie wykazały na oko żadnych usterek typu przepalone układy, ścieżki itp.

Przełączniki na płytce blokady (tej sprawdzającej, czy akcesoria są zalożone) działają prawidłowo.

Sprawdziłem napięcie wychodzące z płytki sterującej do tej w/w i do silnika, miernik wskazuje prąd stały 90V, niezależnie od tego, czy przyciski są.wcisniete czy nie.

Jedyna instrukcja serwisowa, jaka znalazłem, nie podaje jakie powinny powinny być tam napiecia i kiedy.

Znalazłem tu tylko jeden zbliżony wątek sprzed 3 lat poświęcony temu urządzeniu, jednak jest już zamknięty i wiele mi nie pomógł.
    Jednak autor wspomniał, że podpiął silnik na krótko i z oczywistymi ograniczeniami, ale sprzęt mu zadziałał. Nie napisał jednak, gdzie się wpiął.
    Obawiam się podpinać ~230 V pod linie idącą do silnika, bo może jednak nie jest on przystosowany do takiego zasilania, a winna jest płytka sterująca, jednak nie mam pomysłu jak to sprawdzić.
    A może odwrotnie? Może płytka jest sprawna a to silnik jest spalony?
    Niestety nie wiem jak do niego się dobrać, ponieważ nie jestem w stanie zdjąć jego wewnętrznej osłony, której demontaż jest blokowany przez nałożoną chyba na stałe na os silnika rozetkę sprzęgajacą z kielichem blendera.

Ma ktoś może jakieś doświadczenie z tym robotem i mógłby mi coś podpowiedzieć?

Załączam zdjęcia płytek sterujących oraz screen z instrukcji serwisowej ze schematem układu elektrycznego.
    Robot Philips Essence HR7768 - Nie włącza się silnik, diody wyboru programu świe [img-4] [img-5]
    Robot Philips Essence HR7768 - Nie włącza się silnik, diody wyboru programu świe Robot Philips Essence HR7768 - Nie włącza się silnik, diody wyboru programu świe Robot Philips Essence HR7768 - Nie włącza się silnik, diody wyboru programu świe Robot Philips Essence HR7768 - Nie włącza się silnik, diody wyboru programu świe Robot Philips Essence HR7768 - Nie włącza się silnik, diody wyboru programu świe
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy