Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana koncówki mocy w oryginalny radiu Audi 'beta'

gregory_pultusk 10 Paź 2005 00:03 1125 4
  • #1 10 Paź 2005 00:03
    gregory_pultusk
    Poziom 2  

Witam
    mam wielka prośbę: mam oryginalne radio Audi 'beta' są w nim końcówki mocy 2 x "TDA 2003"
    chciałbym mieć troszkę większą moc - czy mogę poprostu wymienić tylko te końcówki na mocniejsze np. TDA 2030 ??
    I jeszcze pytanie jak można poznać która końcówka odpowiada za przód a która za tył - a może one są podzielone na lewy i prawy kanał ?
    Proszę pomocy e-mail: gregory_pultusk(malpa)poczta.onet.pl
    Z góry dziękuję

0 4
  • #2 10 Paź 2005 00:06
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Witam Nowego Kolegę
    Poczytaj sobie o tym tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=461847#461847

0
  • #3 10 Paź 2005 00:20
    SlaweK
    Poziom 43  

Żeby mieć głosniej lepiej zainwestuj w lepsze głośniki. Warto by faktycznie poczytać temat który proponuje kolega. Ta końcówka to jeden układ na jeden kanał a regulacja przód-tył robiona jest na potencjometrze drutowym. Więc widać że Twój tok myślenia jest zły. Do tego nie ma mocniejszego odpowiednika a nawet gdyby było to nie wytrzymałby wyższych mocy potencjometr regulacji przód-tył. A jeśli już upierasz się przy większej mocy to dołóż wzmacniacz który dzieli sygnał głośnikowy na swoim wejściu i wzmacnia od nowa, takie rozwiazanie nazywa się boosterem.

SławeK

0
  • #4 12 Paź 2005 00:28
    gregory_pultusk
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedzi.
    Myślałem że coś można z tym robić.
    Jeśli chodzi o wzmacniacz niestety nie mam miejsca w aucie gdzie go schować.
    A niestety nie chce zmieniać adia - ponieważ zarąbiście wygląda i odbiera radio.

Pozdrawiam.

0
  • #5 12 Paź 2005 10:35
    olecki
    Poziom 27  

a te wieksze glosniki to gdzie chciales wlozyc jak nie ma miejsca na wzmacniacz :D

0