Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium E5 EEV - Problem z wtryskami i Adblue

05 Sep 2020 12:52 354 1
  • Level 1  
    Witam
    Mam już drugi tydzień problem z autem, może ktoś pomoże:
    1-tydzień
    Zaświecił się kierowcy błąd MID:128 SID:1 FMI:10 nic się z autem nie działo, normalnie jechał, pełna moc, jedynie jak się zatrzymywał na światłach czy gdzieś w korku to auto wchodziło w tryb awaryjny, ale zjechał na parking odczekał 10-15 min i błąd gasł. Tak miał przez pierwszy tydzień, czasami ten błąd się zaświecał a były dni że ani razu. Pobór adblue normalny.
    Po zjeździe na bazę wizyta u znajomego mechanika, podłączył komputer i wyszło że wtrysk na 1 i 3 cylindrze.
    Postanowiłem że pojedzie jeszcze na tydzień w trasę i będziemy obserwować.
    2-tydzień
    Objawy takie same jak w pierwszym tygodniu tylko doszedł problem że około środy przestało pobierać adblue.
    Zjazd na bazę w piątek i wizyta w serwisie Renault na komputer bo znajomy nie mógł.

Serwis stwierdził że:
    -wszystkie wtryski plus obsady do wymiany
    -wymiana pompy i wtrysku Adblue
    -wymiana zaworu podstawy filtrów

Czy ktoś może podpowiedzieć co jest grane, spalanie nie wzrosło, mocy nie brakuje, nie kopci. Czy problem z Adlbue może być powiązany z problemem z wtryskami. Tak informacyjnie wtryski i obsady były już wymienione na nowe przy przebiegu 550tyś auto ma teraz 820tyś.
  • Level 6  
    Wtryskami się nie przejmuj. Pompki w eev są mizernej jakości. Jeśli równo pracuje na wolnych obrotach to wszystko ok. Obsady wymiana tylko w sytuacji gdy przepuszczają. Jeśli dobrze odpala po nocy to wszystko ok. Jeśli chodzi o Ad-blue. To wygląda mi to na zanik ciśnienia . W pierwszej kolejności 2 filtry do wymiany