Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV 48-50 cali do 2000 zł - co wybrać?

KolejowyGlos 05 Sep 2020 15:06 654 11
    KolejowyGlos
    Level 4  
    Dzień dobry. Przez ostatnie 5-6 lat na rynku sporo się pozmieniało i zwracam się do tych doświadczonych Forumowiczów o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 14m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,2-2,4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - 2 osoby na wprost i jedna z boku przy stoliku
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stojący na podstawie/nóżkach.
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej od północnego wschodu
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG37LV5590
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Co najmniej 3-4 letnie wsparcie w instalowaniu aplikacji = Android(?), płynny ruch w programach sportowych, bez smużenia i spowolnień. W tej chwili oglądam na aktywnym Trumotion i jestem na to bardzo wrażliwy. Dawne matryce np. Samsung 50-60 herców od razu dyskwalifikowały zakup, jak z tym jest teraz? Wszystko się wyrównało? Kto ma dobre upłynniacze? Trochę mnie martwi te 50 Hz.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: dekoder Full HD - 1080p, streaming 1080p, dysk z filmami i serialami
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder TV ADB, Laptop, Smartfon, USB pod filmy. Preferuję 3x HDMI zamiast 2x, ale nie jest to kluczowe.
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8-12 h na dobę, czasem nawet więcej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matowa, takie jak były w serii LV5500 od LG sprawdzały się idealnie przez prawie 9 lat. Samsung z efektem lustra serii 5-tej się nie sprawdzał. Konkretnie, to kiedyś Samsung 37D5500 został oddany ze względu na odbicia na ekranie i brak płynności matrycy.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport, dokument, film. Najwięcej piłki, wyścigów, skoków narciarskich.
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Często, zależy mi na swobodzie aplikacji i ich instalacji, bo LG odciął po czasie większość wsparcia dla swojego Smarta i zostałem z niczym. Zamknięte systemy raczej odpadają.
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Dzień 65% Wieczór 35%.
    17. Preferencje co do wielkości? 48-50 cali. 50 to górna granica ze względu na charakterystykę pokoju i umeblowanie.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Smużenie, spowolnione ruchy przy programach sportowych, "za wolna" matryca.
    19. Preferencje co do marki ? Brak.
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Bez znaczenia.
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1800-2100 zł
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Brak zdania, nie wiem czy w tej kwocie to robi różnicę.

Czy np. TCL QLED 50C715 jest godny uwagi i lepszy jakościowo od podobnych w tej półce cenowej? Ludzie chwalą w TCL sporo funkcji, ale narzekają na brak upłynniaczy, nie wiem jak jest tutaj.
    dogpol73
    Level 6  
    ja polecam telewizor p a n a s o n i c
    KolejowyGlos
    Level 4  
    Dzięki, ale nie wgrasz np. aplikacji do oglądania TV typu Canal+ tylko trzeba się bawić z podłączaniem laptopa, albo boxa.
    Zależy mi na tym, by było jak najmniej kabli i gratów w pokoju + jeden pilot, bo mogę włożyć moduł zamiast dekodera, a resztę doinstalować z appek Google Play - jako streaming.
    KolejowyGlos
    Level 4  
    A alternatywy dla nowego LG?
    dogpol73
    Level 6  
    napewno nie samsung ale np toshiba
    KolejowyGlos
    Level 4  
    TCL? QLED-y?
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    60Hz to 60Hz. Tutaj za dużo się nie wymyśli.
    Chcesz mieć płynny obraz z działającym de blurr'em to tylko matryce 120Hz.

120Hz matryce to w praktyce tv od 55 cali w górę. Cenowo aktualnie od jakiś 2700 PLN w górę.
    W tym roku najtańszy Samsung 120Hz serii 55RU8002 (2019) schodził nawet do 2300 pln na wyprzedaży rocznika.
    KolejowyGlos
    Level 4  
    Dzięki, ale wymiary powyżej 48-50 cali oznaczają przemeblowanie całego pokoju, z segmentem i szafami włącznie.
    Miało być 43 i nic nie ruszane, ale po modyfikacji wejdzie 49-50 cali max
    KolejowyGlos
    Level 4  
    Odpada, tak więc zostańmy przy mniejszej liczbie herców. Jakie sugestie?
  • Helpful post
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Ja bym postawił na LG 50UN8xxx (Webos) lub Samsunga 50TU8502 (Tizen)
    Nic sensownego na Androidzie w tej cenie nie widze. No może Sony 49XG8096 (Android)

Wymienione jako tako radzą sobie z ruchem w sporcie. Lepiej od chińczyków typu TCL ale tak czy tak bez szału.
    Kwestii odświeżania matrycy nie da sie przeskoczyć.
    KolejowyGlos
    Level 4  
    To już jest jakiś trop, dzięki.