Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kuchenka mikrofalowa Bluesky nie grzeje.

05 Sep 2020 10:30 270 11
 • Level 15  
  Kuchenka mikrofalowa Bluesky nie grzeje.
  Witam wszystkich forumowiczów.Mam problem z mikrofalą Bluesky. Kuchenka przestała grzać. Wszystko niby działa a nie grzeje. Sprawdziłem diodę, kondensator i jest wszystko w porządku. Magnetron też nie wykazuje na mierniku żadnych uszkodzeń. Bezpiecznik ktoś wczoraj naprawił drutem miedzianym ale na tę chwilę jest sprawny. Nie mam już pomysłów. Może ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam

  Moderated By Mirek Z.:

  Poprawiłem dodanie obrazka oraz uzupełniłem brakujące spacje po znakach przestankowych. Proszę pamiętać o poprawnej pisowni.


  ----
  Wydzielono z tematu: Kuchenka mikrofalowa Bluesky nie grzeje.
  przez Mirek Z. dnia 05 Wrz 2020 16:47
 • TespolTespol

 • Level 43  
  tomek,8732 wrote:
  Mam problem z mikrofalą Bluesky.

  Jaką?
  tomek,8732 wrote:
  Bezpiecznik ktoś wczoraj naprawił drutem miedzianym ale na tę chwilę jest sprawny.

  To nie znaczy że nie doszło do uszkodzenia elektroniki.
 • Level 15  
  Chodzi o sterowanie?

 • Level 43  
  Chociażby - modelu nie posiada? Zamieść zdjęcia elektroniki.
 • TespolTespol
 • Level 33  
  Jeżeli posiadasz multimetr i podstawową wiedzę to zrób tak. Odłącz urządzenie od sieci, zdejmij pokrywę , odepnij od transformatora dwa przewody zasilania uzwojenia pierwotnego, do odpiętych przewodów za pomocą izolowanych żabek podepnij sondy multimetru w sposób bezpieczny , ustaw go na VAC zakres min. 250V . Podepnij do zasilania kuchenke i uruchom program grzania mikrofalami. Jeżeli po stronie sterowania jest wszystko ok to na multimetrze powinno pokazać się wskazanie ok. 230 VAC czyli tyle ile masz w sieci.
  Czekam na informację.

  Dodano po 2 [minuty]:

  tomek,8732 wrote:
  .Magnetron też nie wykazuje na mierniku żadnych uszkodzeń

  To znaczy :
  jaki wynik pomiaru rezystancji masz na konektorach zasilających?
  jaki masz wynik pomiaru rezystancji między tymi konektorami ( każdy oddzielnie) do masy magnetronu - mierz na najwyższym zakresie multimetru?
 • Level 15  
  Na zaciskach magnetronu jest rezystancja około 5Ω, a między zaciskiem, a obudową nie ma żadnej rezystancji jest nieskończoność. Kondensator mierzyłem i ma pojemność 1µF, dioda zmierzona za pomocą baterii 9V też jest sprawna.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Level 33  
  To na konektorach magnetronu jest stanowczo za dużo. Sprawdź zasilanie trafo tak jak opisałem. Jeżeli będziesz miał wynik tak jak w sieci ok. 230 VAC to oznaczać będzie, że po stronie sterowania jest OK a usterka leży po stronie WN. Wówczas stawiam na uszkodzenie magnetronu .
 • Level 15  
  Dobrze jutro rano sprawdzę w ten sposób i dam znać bo dzisiaj już nie dam rady. Dziękuję za info i pozdrawiam.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Level 15  
  Witam ponownie.
  Jednak dobrze Pan podejrzewał i na transformator nie idzie napięcie. Zrobiłem jak Pan kazał i miernik wskazuje 0V. Czyli wina jest gdzieś wcześniej, a na płytce wszystko wygląda dobrze, diody sprawne, i rezystory też. Na magnetronie pomiar rezystancji lepszym miernikiem wykazuje praktycznie zwarcie może 1Ω.
  :arrow: Poprawiłem TONI_2003
 • Level 33  
  To usterkę masz na sterowaniu czyli panelu gdzie są timer i przełącznik funkcji. Może też tam być mikroprzełącznik , rezystor. Płytka zasilania pewnie jest w porządku gdyż talerz pewnie kręci się , światło działa i wentylator. Wewnątrz tego zegara są styki na 2 blaszkach i one nie łącza - ale rozebranie tego ustrojstwa i ponowne złożenie ( oczywiście prawidłowe) dla osoby, która nie robiła tego graniczy z cudem.
  Magnetron jest OK.
 • Level 15  
  Ok, dzięki wielkie za pomoc, jutro spróbuję się pobawić z tym tematem, jak się uda to dobrze a jak nie to trudno, pójdzie w kosz. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam
  Potwierdzam zepsuty zegar kuchenki. Spalone styki. Zegara nie udało się ponownie złożyć w całość. Nowy pewnie nie jest dostępny lub cena będzie zaporowa. Kuchenka na złom. Dziękuję koledze wiesiekmisiek za fachową pomoc.