Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

junkers zsb 22-3c po czyszczeniu wymiennika pojawił się komunikat o błędzie FO

05 Sep 2020 19:47 264 1
  • Level 16  
    Po wyczyszczeniu bloku wymiennika w kotle Junkers Cerepur Smart ZSB-22-3 i załączeniu zasilania pojawił się komunikat o błędzie FO.

W instrukcji czytam, że to "błąd wewnętrzny" a we wskazówkach, że mam "sprawdzić elektryczne połączenia wtykowe i przewody zapłonowe, w razie potrzeby wymienić płytę główną. Sprawdzić stosunek zawartości gazu do powietrza (CO2) ".

Początkowo myślałem, że pomimo osłonięcia ręcznikiem płyty, przy płukaniu wymiennika dostała się może gdzieś woda. Komora płyty głównej i sama płyta jest jednak i sucha i czysta. Wszystkie dostępne bezpieczniki OK. Połączenia wtykowe dociśnięte. Kable zapłonowe również przedzwoniłem: oba po 2,2 kOhm.

Kocioł ten konserwuję już n-ty raz i pierwszy raz pojawił mi się taki komunikat.
    Macie jakieś wskazówki ? Może jakieś doświadczenia ?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 16  
    Zdesperowany zamówiłem nową płytę (1200zł) i w oczekiwaniu na sygnał, że płyta czeka w sklepie na zakup / odbiór, zabrałem się za spisywanie ustawień serwisowych z poziomu 1 i 2, aby do nowej płyty wprowadzić je szybko, sprawnie, bez domyślania się. W międzyczasie pomyślałem, że na koniec, po spisaniu parametrów, wezmę i tę płytę zrestartuję do ustawień fabrycznych. A nuż zaskoczy ?
    Niestety, zrestartować płyty nie zdążyłem. Okazało się, że po wyjściu z trybu serwisowego alarm FO zniknął a kocioł... ruszył i zaczął napełniać syfon.
    Taka historia...