Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o wkrętarki - remontować czy kupić nową..

05 Wrz 2020 19:49 306 2
  • Poziom 26  
    Witam.
    Mam kilka starych wkrętarek na beznadziejnych bateriach starego typu. Z demontowalem je, ale zastanawiam się nad kupnem nowych zamiast wymieniać ogniwa na Lion z laptopów i BMS.

Pracowałem ostatnio Stanleyem, chyba FAT i praca BAJKA. Cena na Allegro około 500.
    W Leroy namierzylem DeWalta, Ryobi, AEG, etc. Ceny koło 500. Jaki byście polecali? Skupiam się na Ryobi, 2 aku, jeden 2Ah drugi 4 Ah. To plus.

Jest Makita za 850. Silnik bezszczotkowy, ale cena zaporowa.

Może Lidlowa wkrętarka?

Napięcie wkrętarki 20 V, momenty obrotowe 40-50 Nm. Takie są moje oczekiwania. Aha, kupno raczej na raty. Używana sporadycznie.

Więc dylemat mam.. Naprawa staroci czy kupno nowej..
  • Poziom 29  
    Jak lubisz grzebaninę i masz czas, to naprawa.
    Jak nie masz czasu, a masz kasę, to kupno.
  • Poziom 26  
    Wolałem nową, ale chyba zaryzykuje przywrócenie do życia starego śmiecia. W aucie mam wkrętarkę z 4 m przewodu zakończonego ząbkami i wpinam się do aku. Jak mam gdzieś indziej pracować to mam duży aku 40 Ah i go noszę. Ale ten Stanley co używałem mnie nakręcił na coś nowego i porządnego. I tu okazał się spory wybór.

Jednak nowa. Staruszek w porównaniu do nowych okazał się tragedią. Nie pomogła próba podłączenia go pod nowe aku 20V. Jest na 18V. Teraz gdybologia, bo faworytem jest Ryobi one +. Kupno nowej wkrętarki to ukierunkowanie się w linię, ze względu na inne urządzenia i zamienność akumulatorów przy innych urządzeniach. Bezszczotkowe nie wchodzą w rachubę-cena. Marketowe - Parkside i Niteo, obydwa wykonania. Generalnie biorę pod uwagę jakość akumulatorów i zasilanie 18V. Musi być ładowarka i dwa akumulatory minimum 2Ah.

Kupiłem Boscha za 320 pln i szczerze mówiąc drugi raz bym go nie kupił. 12 V, dwa akumulatory. Po zakupie przy wierceniu wkretarka staje. Musiałem ją naładować, wtedy działa. Kolejne przeciętne urządzenie z cudowną nalepka firmy.