Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iphone 6 plus błąd 9 - tak jak w temacie błąd 9 podgrzałem pamięć nand i teraz

merac11 06 Sep 2020 13:26 462 13
    merac11
    Level 8  
    Jestem niedoswiadczony napiszę o co chodzi iphone 6 plus błąd 9 , podgrzalem nand i teraz wogule nie dziala do podgrzania użyłem topnika i lutownice na gorące powietrze temperatura 180_ 200 stopni co mogło się stać?

Dodano po 55 [sekundy]:

Czy muszę przelutowac nand?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
    merac11
    Level 8  
    Może mi ktoś pomoc ?
  • TermopastyTermopasty
    sm233
    Level 38  
    Po co podgrzewasz uklad ktory jest klejony? W czym ma to niby pomoc?
    Error 9 to niestety uszkodzona pamiec, jesli da sie ja zczytac to pol biedy, trzeba to zrobic a nastepnie zaprogramowac nowa pamiec tymi samymi danymi. Jesli nie da sie tego zczytac to trzeba po numerze imei zamowic raport z SN, adresem WIFI i BT, zaprogramowac te dane ktore sa znane i tez bedzie dalej zyc.
    merac11
    Level 8  
    Bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienie rozumiem niestety niemam programator A to duży koszt wobec czego zamówię płytę główną z przyciskiem pozdrawiam
    merac11
    Level 8  
    sm233 wrote:
    Po co podgrzewasz uklad ktory jest klejony? W czym ma to niby pomoc?
    Error 9 to niestety uszkodzona pamiec, jesli da sie ja zczytac to pol biedy, trzeba to zrobic a nastepnie zaprogramowac nowa pamiec tymi samymi danymi. Jesli nie da sie tego zczytac to trzeba po numerze imei zamowic raport z SN, adresem WIFI i BT, zaprogramowac te dane ktore sa znane i tez bedzie dalej zyc.
    witam mam jeszcze jedno pytanie wracając do tego iphone 6 plus wymieniłem płytę główną i przycisk jednak wciąż niema żadnej reakcji co mogło się uszkodzić?
  • Helpful post
    sm233
    Level 38  
    Jesli plyta glowna jest inna to albo sam przycisk jest uszkodzony (switch, tasma, zlacze) albo tasma ktora przesyla sygnal od klawisza home do plyty glownej. Trzeba podstawic jedna albo obie te czesci. Oczywiscie zakladamy, ze plyta glowna jest w pelni sprawna, a tego w sumie nie wiemy.
    merac11
    Level 8  
    Płyta główna jest dobra czy jeśli te części o których piszesz były by uszkodzone to iphone nie reagował by wogule bo nawet podlaczenie ładowarki niema reakcji nic czarny ekran po podłączeniu do kompa też niema go

Dodano po 7 [minuty]:

Pierwszym razem jak remontowałem wyświetlacz jeszcze na starej płycie zapomniałem odłączyć baterię ale przy montarzu nowej płyty baterię podłączyłem na sam koniec jednak nic nie dziala nie obudził się brak reakcji czarno
    sm233
    Level 38  
    Chyba piszemy o czyms innym. Chodzi o niedzialajacy przycisk home czy o niedzialajacy totalnie telefon?
    merac11
    Level 8  
    Telefon nie dziala całkiem pomimo wymiany płyty na sprawną
    merac11
    Level 8  
    Co mogło się stać przy demontarzu wyswietlacza bez wypinania bateri płytę wymieniłem ale telefon nie wstaje?

Dodano po 35 [minuty]:

Czy mogła zepsuć się bateria przy tym?
  • Helpful post
    xbox-serwis.eu
    Level 25  
    Cześć, sprawdź napięcia na baterii, podłącz płytę tylko do złącza ładowania i taśmy LCD, podepnij baterię jak jest ok. Wepnij ładowanie i zobacz czy pojawi się symbol baterii i czy się włączy.
    merac11
    Level 8  
    Dzięki za pomoc okazało się że bateria jest kaput
    merac11
    Level 8  
    Iphone 6 plus teraz się restartuje w kółko tak że 3do 5 razy potem pracuje normalnie i przy otwarciu Facebook czy innej aplikacji znowu od nowa