Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kawasaki KZ 250 - Zalewa jedną swiece

06 Sep 2020 20:58 396 14
  • Level 3  
    Witam mam problem z Kawasaki KZ 250 2 cylindrowy ,problem polega na tym że zalewa jedna świece i nie chce wchodzić wgl na obroty i strasznie kopci na czarno .co może być problemem gaźnik czy źle ustawiony zapłon ? na co byście postawili w pierwszej kolejności co sprawdzić.?[/tex]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 28  
    wygląda na dużo za bogatą mieszankę - najpierw gaźnik do sprawdzenia, wyczyszczenia, sprawdzić głównie poziom paliwa w komorze pływakowej, czy pływak nie tonie, czy zawór iglicowy szczelny i nie przepuszcza paliwa jak się go uniesie, czy dysza główna paliwa w ogóle jest wkręcona
  • Level 3  
    Zaworki iglicowe nowe poziom paliwa ustawiałem już na wszystkie sposoby a i tak paliwo wyrzuca od strony filtra powietrza
  • Level 3  
    Właśnie nie wiem muszę zmierzyć a ile powino być s serwisówce piszą że 9'5
  • Level 28  
    Każdy silnik ma nieco inne sprężanie, skoro tak pisze w serwisówce, to tyle mniej więcej powinno być.
    W takim razie sprawdzić i wyregulować luzy zaworowe, bo pewnie któryś zawór ssący podparty
  • Level 3  
    No muszę sprawdzić
  • Level 3  
    Witam ponownie znalazłem chyba przyczynę ,tylko nie wiem co z tym zrobić jeden zawór ssący ktoś Założył dłuższy a sprężyny założył te od krótkiego i zawór luźno chodzi panowie czy może to być to przyczyna ,a jeszcze jak wałem kręcę to podskakuje sobie sam ..
  • Level 28  
    Trzeba zdjąć głowicę i wymienić ten zawór i sprężyny na orginalne zanim się nie narobi większego problemu...
    Jak się ułamie grzybek zaworu od tego ciągłego przywalania w niego tłokiem to rozwali tłoka, głowicę i pewnie też cylinder...
  • Level 3  
    ktoś jeszcze podpiłował dźwigienkę pod ten zawór i teraz jak kupie orginalny zawór to może być luz czy nie będzie?
  • Level 30  
    To zależy czy wystarczy ci regulacji na śrubie.
  • Level 3  
    Zdjęłem głowice i 2 zawory ssące były o 5 mm mniejsze niż powinny być i wpadły w gniazda i były luźno nie miały szczelności ,czy od tego ten motor mi się zalewał i nie palił na jeden gar i na obroty nie chciał wchodzić to był powód zaworów czy może być coś jeszcze .
  • Level 30  
    dawid929 wrote:
    to był powód zaworów czy może być coś jeszcze

Zawory na pewno, a czy coś jeszcze to dopiero po naprawie zaworów będziesz mógł stwierdzić.
    Przy takich silnikach bardzo pomocny jest miernik ciśnienia sprężania, bardzo pomaga wstępnie określić gdzie szukać usterki.
  • Level 3  
    Mam miernik także zawsze mogę zmierzyć oby tylko była wina tych zaworów .
  • Level 3  
    Witam, wracam do tematu bo nie wiem co może być nie tak że na jeden świecy nie ma iskry ,cewka sprawna bo prąd wychodzi a jak połacze kabelki między cewka a przerywaczem do gubi napięcie i ,nie wiem może być zwarcie jakieś,czy wina czegoś innego gdzie szukać przyczyny ?