Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HUAWEI P8 LITE - Zablokowany bootloader - brak możliwości uratowania systemu

Gattuso5878 07 Sep 2020 17:59 1113 4
    Gattuso5878
    Level 9  
    Witam,
    Piszę w sprawie mojego starszego telefonu- Huawei p8 Lite. Mianowicie podczas przywracania ustawień fabrycznych bateria się wyczerpała, po naładowaniu logo huawei kręci się, po czym na chwile przechodzi do ustawień języka i telefon wyłącza się (i tak w kółko) .
    Pobrałem oficjalny ROM z strony HUAWEI, ale podczas wgrywania z karty SD jak i poprzez program ADB na 5 % występuje za każdym razem błąd. Zauważyłem że bootloader jest zablokowany "Phone locked ". Szukałem rozwiązania jak go odblokowąć aby uratować ceglany telefon, ale wszędzie piszą o kodzie odblokowującym od supportu Huawei. Czy nadal jest to aktualne po wypełnieniu stosownego formularza?
    Czy pozostaje mi JEDYNIE:
    zakup kredytów w DC unclocker lub
    Oddanie do serwisu w którym zrobią to samo co ja, tyle że odblokują bootloaderaa?

Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Bródka

Level 41  
    Gattuso5878 wrote:
    Pobrałem oficjalny ROM z strony HUAWEI

Do oficjalnego romu nie trzeba odblokowywać bootloadera, robi sie to przy custom romach
    Gattuso5878 wrote:
    podczas wgrywania z karty SD jak i poprzez program ADB na 5 % występuje za każdym razem błąd.

Jaki ?
    Gattuso5878
    Level 9  
    Co sie udało sprawdzić/zrobić:
    -Recovery z poziomu HSuite wykrywa telefon ale nie obsługuje go. Próba naprawy przez WIFI- przy łączeniu z serwerem jest błąd i nic się nie dzieje.

Pytanie czy właśnie ściągnąłem poprawny ROM.. ?
    mam

"HUAWEI_P8 Lite_Firmware_ALE-L21(ALE-L01)_Andriod 6.0_EMUI 4.0_C432B565_Northeast Europe_Single SIM_Channel-Others"

A moja końcówka z programu DC Unlocker pokazała " (...) B608

Kilka przydatnych zdjęć

HUAWEI P8 LITE - Zablokowany bootloader - brak możliwości uratowania systemuBez tyt...png Download (21.67 kB)
    HUAWEI P8 LITE - Zablokowany bootloader - brak możliwości uratowania systemudanew hu..i.png Download (11.42 kB)
    HUAWEI P8 LITE - Zablokowany bootloader - brak możliwości uratowania systemuIMG_202009...200132.jpg Download (4.05 MB)
    HUAWEI P8 LITE - Zablokowany bootloader - brak możliwości uratowania systemuIMG_202009...200603.jpg Download (6.46 MB)
    Gattuso5878
    Level 9  
    Sprawa teraz wygląda tak: Instalacja idzie do 100%, telefon się restartuje, wyskakuje logo, ustawienia języka, wifi, akceptacja warunków i znów Reboot. I tak w kółko, czasem nawet nie "zdąże dojść do WIFI"
    Nie wiem co jest grane i czy to od systemu.. jakieś sugestie ? ..

EDIT: Teraz dochodzi nawet do menu ale ciągle restaruje, potem znów załącza dochodzi do menu i mruga np menu ustawien, a belka zsunieta na dół, nie mruga :x

Moze to byc spowodowane tym że z linku który wyslales wgrałem tylko UPDATE.APP z koncowka kompilkacji B300?
    Ona wazy duzo mneij niż proponowana pozniej w pkt 7 paczka UPDATE.APP.
    Wgram tą drugą teraz wg poradnika i się odezwę

EDIT2:
    Po wgraniu 2 paczki Wszystko ruszyło, po testuje i spróbuje zaktualizować na coś nowszego jeśli się da.

Dzięki za pomoc i podesłanie linku.

Proszę nie zamykać jeszcze tematu, w razie W będe pisał pod spodem.