Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fatek FBs-20MAT i moduł rozszerzeń

Paros 07 Sep 2020 19:15 468 5
    Paros
    Level 11  
    Cześć.

Mam sterownik Fatek FBs-20MAT. Dokupiłem moduł rozszerzeń FBs-4YT i utknąłem.
    Moduł po podłączeniu do sterownika świeci diodą POW. W drzewie projektu jego wyjścia są widoczne i opisane jako Y8~Y11. Zrobiłem najprostszy test - wyłączniki na wejściach. Sterując wejściami mogę sterować wyjściami Y0-Y7 , ale już Y8 do Y11 nie. Cewka Y8 (i pozostałe do Y11) w schemacie drabinkowym świeci na czerwono po spełnieniu warunku na wejściu, ale na module nic się nie świeci (poza diodą POW). Czy podłączenie modułu ze sterownikiem dedykowaną tasiemką to za mało? Czy trzeba coś jeszcze podłączyć?
    Paros
    Level 11  
    To mam tak właśnie podłączone. Problem w tym, że nie działa. W jednostce centralnej(sterowniku), po takim podłączeniu i podaniu warunku np. na wejściach "X" (albo markerach M - nieważne), świeci dioda odpowiedniego wyjścia "Y" i zostaje włączony odpowiedni odbiornik. W przypadku modułu rozszerzeń, pomimo że "świeci" cewka w drabince, nie świeci dioda danego wyjścia. i oczywiście nie działa podłączony odbiornik.
    vindevil
    Level 26  
    Fatek FBs-20MAT i moduł rozszerzeń
    Czy tak wygląda numeracja wewy
    Paros
    Level 11  
    dokładnie tak

Dodano po 6 [minuty]:

Fatek FBs-20MAT i moduł rozszerzeń Fatek FBs-20MAT i moduł rozszerzeń

Dodano po 44 [minuty]:

skorzystałem z pomocy Multiprojektu (byłem zaskoczony ich pozytywnym podejściem) - okazało się, że należało wymienić firmware w sterowniku na nowszy. Działa, dziękuję za podpowiedzi.
    vindevil
    Level 26  
    Paros wrote:
    skorzystałem z pomocy Multiprojektu (byłem zaskoczony ich pozytywnym podejściem)
    dlatego też ja pozostaję przy fatku ;-)