Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 1.8 Z18XE 125KM 2001 - Brak mocy, dusi się przy wci¶nięciu gazu

xeos123 07 Sep 2020 21:42 1713 8
    xeos123
    Level 4  
    Samochód jak na swój silnik oraz 125 km ogólnie ma słab± moc, my¶lę, że powinien być bardziej czuły na pedał gazu.
    Jaki¶ czas temu zrobiłem w weekend ponad 800 kilometrów autostrad± jad±c ze ¶redni± prędko¶ci± 140 km/h. Pewnego momentu wyskoczył check engine ale nie zauważyłem zmiany pracy auta. Od nie dawna borykam się z problemem, że auto znacznie osłabło a po doci¶nięciu gazu w podłogę dusi się, dławi i nie przyspiesza dodatkowo silnik wydaje dziwny, gło¶niejszy dĽwięk oraz próbuje jechać "żabk±", na niższych biegach po zdjęciu nogi z gazu też jedzie "żabk±". Zapłon bym wykluczył, nowe ¶wiece oryginalne, mechanik twierdzi, że auto chodzi równo lecz nie ma kopa jakie powinno mieć. Auto posiada instalację gazow±, na gazie jak i benzynie te same objawy. Na zimnym silniku podczas ruszania potrafi mało co reagować na pedał gazu i w konsekwencji zgasn±ć. Kto¶ miał podobne objawy? EGR? Katalizator?
    xeos123
    Level 4  
    DriverMSG wrote:
    xeos123 wrote:
    wyskoczył check engine
    Z jakim numerem błędu? O ile w ogóle sprawdzałe¶.

Będę na dniach sprawdzać błędy 🤗
    xeos123
    Level 4  
    Sprawdziłem błędy silnika:
    P0302 - Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 2
    (01) - Nie występuje

P0301 - Wykryta przerwa w zapłonie cylindra 1
    (01) - Nie występuje
    Jeżeli ¶wiece nowe, to rzutuje na cewkę. Czy kto¶ mógłby się wypowiedzieć.
    xeos123
    Level 4  
    A jeżeli będ± nieprawidłowe ?
    kole¶ kit
    Level 39  
    Stawiam na cewkę lub sterownik.Ale zmierz te ci¶nienia.To podstawa do dalszych poszukiwań.
    xeos123
    Level 4  
    Jutro że szrotu podmienię cewkę i sprawdzę co będzie się działo. Je¶li nie zadziała będę sprawdzał ci¶nienie