Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszyna do szycia Łucznik Kornelia - nie działa

07 Sep 2020 21:52 579 8
  • Level 3  
    Cześć. Poczułam dziś w sobie wenę do szycia i odkopałam z dna szafy maszynę do szycia, którą kiedyś dostałam ale okazało się że ona nie działa.
    Po podłączeniu do prądu, lampka sie swieci i jak naciskam pedał to silnik chodzi i maszyna buczy, ale igła w ogóle nie chodzi. Koło z boku maszyny (1 na screenie) , w ogóle się nie kręci, nawet ręcznie. Wyjęłam bębenek(?) z maszyny bo tam była pozawijana nić (2 na screenie), ale to nic nie dało bo tam widzę, że jeszcze jakiś kawałek nici utknął i nie idzie go wyciągnąć. Czy to może być przyczyna?
    Screen:
    Maszyna do szycia Łucznik Kornelia - nie działa
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 32  
    Odłącz od sieci i ruszając kołem 1 (w dwie strony) wyciągnij resztkę nici.
    Inaczej nie ruszy.

Najpierw powinna dać się pokręcić ręcznie, później z silnika.

Pozdrawiam i powodzenia.
  • Level 3  
    Ok. Zrobiłam to wyciągając bębenek (?) , nakładke z tym metalowym na które nakłada się bebenek i obręcz. Usunęłam wszystkie nici i założyłam z powrotem.
    Maszyna zaczeła szyc ale po tym jak przeszyła kawałek materiału znowu staneła. Zrobiłam to samo co wyżej ale juz bez usuwania nici bo żadnych nie było zaplątanych .
    Nałozyłam wszystkie elementy znowu na swoje miejsce i maszyna znowu zaczeła szyc ale po chwili znowu sie blokuje i tak w kółko.
    Nie wiem co jest grane :unsure:
  • Level 3  
    Zauważyłam jeszcze jedną rzecz. Jak przez chwile mi maszyna mi przeszywa, to dolną nic ciągnie ale górnej nie, mimo ze mam założoną nic na wszystkie chwytaki i zaczepy.
  • Level 34  
    Jeżeli stała "od kiedyś", czyli raczej długo, to należy się jej dokładne czyszczenie i "solidne" smarowanie (odpowiednim olejem), w sensie - dokładne, uwzględniające wszystkie punkty smarowania, ale bez przesady ze smarem.
  • Level 43  
    Jak masz tą górną nić założoną:
    Gryzetka wrote:
    na wszystkie chwytaki i zaczepy.

...to jak opuścisz stopkę i pociągniesz za tą nić, to odwija się ze szpulki z jakimś oporem, czy w ogóle się nie da jej pociągnąć?

Oczywiście, okresowe smarowanie maszyny, to podstawa.

Pozdrawiam.
  • Level 3  
    DjMapet wrote:
    ..to jak opuścisz stopkę i pociągniesz za tą nić, to odwija się ze szpulki z jakimś oporem, czy w ogóle się nie da jej pociągnąć?

Da sie ale strasznie ciężko. Ale tylko jak ciągne częsc która wychodzi z tego haka na który sie nawija nic,
    ale nie idzie jak ciągne nić zza igły :/
  • Level 43  
    To poluzuj naciąg nici pokrętłem u góry po lewej stronie. Daj tak w okolice 4-6. Pokrętło trza ustawić w takim położeniu, by wyciągana górna nić, stawiała mniej więcej podobny opór, do wyciąganej dolnej nici. Jak dolna nić też wychodzi zbyt ciężko (lub za lekko?), to trzeba to wyregulować śrubeczką bębenka szpulki. Później, podczas próbnego szycia, należy to doregulować tak, by pętelki szwu, znajdowały się jak najbliżej środka zszywanych z sobą materiałów a najlepiej w samym środku.
    Generalnie, naciąg nici (zwłaszcza pokrętłem po lewej stronie) powinno się ustawiać po każdej zmianie grubości używanych nici.

Zapomniałem jeszcze dodać, że do regulacji górnego naciągu nici, stopkę należy opuścić na materiał który ma być szyty.

Pozdrawiam.