Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch WLX20462BY/24 - dziwnie pracuje po czyszczeniu sodą oczyszczoną

08 Wrz 2020 09:02 264 8
  • Poziom 13  
    Postanowiłem pozbyć się delikatnego "zapaszku" i wyczyścić pralkę. Środki do tego przeznaczone pomagają ale na krótki okres czasu (kilka prań), więc postanowiłem spróbować sposobu z sodą oczyszczoną. Wsypałem ok 3/4 szklanki do pojemnika na proszek i uruchomiłem program bawełna 90 st. Zapach zniknął (przynajmniej na razie) ale pojawiło się dziwne "chrobotanie" (tarcie) podczas wirowania. No i teraz mam dylemat, czy nie spowodowałem jakiegoś uszkodzenia, np. łożyska. Do tej pory z pralką nie było żadnych problemów a ma już z 7 lat albo i więcej. Czy powinienem się martwić, czy czekać na rozwój wydarzeń?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Żona też tak oczyściła Whirlpoola. Po zabiegu pralka popiskiwała w rytm obrotów bębna. Przeszło samo po ok. miesiącu. Tak było u mnie.
  • Poziom 39  
    Zamieść film z pracy pralki po demontażu paska napędowego. Po 7 latach użytkowania miały prawo się po prostu "skończyć"łożyska a że nastąpiło to po czyszczeniu pralki to może być po prostu zbieg okoliczności.
  • Poziom 13  
    No więc porobiłem testy i bez paska jak i z lekkim obciążeniem nie słychać tego dziwnego dźwięku. Postaram się sprawdzić jak żona będzie robiła większe pranie. Poniżej filmiki z pracy.

Bez paska:

Z paskiem, małe obciążenie:
  • Poziom 39  
    Chyba nie jesteś stałym bywalcem na forum. Chodzi o film z kręcenia dłonią bębnem bez jazgotu silnika by można było usłyszeć pracę łożysk a w sumie gdy będą sprawne to nic nie powinno być słyszalne.
  • Poziom 13  
    Forum przeglądam, ale akurat nie AGD i pralki, bo do tej pory temat mnie zbytnio nie interesował :) Kręcąc samym bębnem nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. No nic, chyba będę musiał czekać co czas pokaże.
  • Poziom 13  
    Ok i dzięki za porady. Dzisiaj już nie dam rady, ale jutro to sprawdzę.
  • Poziom 13  
    Samo przeszło i już pralka pracuje jak wcześniej.