Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Junkers 4200 WR 10-4KB vs Termet Termaq GE19-02

damphti 08 Sep 2020 18:53 450 7
    damphti
    Level 8  
    Witam!
    Proszę Was o pomoc w wyborze ogrzewacza wody. Nie znam sie kompletnie, pierwszy raz kupuje takie urządzenie, a naprawianie i użytkowanie strego zaczyna pachnąć terroryzmem...
    Rozejrzałem się po okolicy i po internecie i wytypowałem dwa ogrzewacze:
    1.Junkers 4200 WR 10-4KB
    2.Termet Termaq GE19-02
    Oba są w podobnych cenach ok 1050-1200 zł. Opinie użytkowników są rozbieżne...
    Dodam jeszcze o ile to istotne, że mieszkamy we troje z żoną i 5 letnią córką, mamy w domu prysznic, umywalke i zlewozmywak w którym myjemy gary bo nie ma zmywarki- i narazie nie bedzie, a ogrzewacz będzie zamontowany nad wanną w której często bierze się prysznic...
    Doradźcie prosze który wybrać, ewentualnie inny w podobnej cenie.
    Ran_Co
    Level 4  
    Nie polecam montować w lazience ogólnie bo jak dojdzie do uszkodzenia rury [najczęściej tej od dymu] to moze zaczadzic caly dom. Jak juz sie zdecydujesz na zamontowanie w lazience to polecam dokupic czujnik dymu. A tak ogólnie to polecam 1 wybór.
    damphti
    Level 8  
    Co do miejsca montażu, to nie mam wyboru- małe mieszkanie, ale dzięki za sugestie.

Junkers 1:0 Termet
    Michał643
    Level 25  
    Ja mam Termeta i działa bardzo dobrze (a nawet dwa, jeden CO a drugi CWU). Moja babcia posiada za to Junkersa i też działa dobrze. O ironio... :) Niech Kolega wybierze ten, który ma lepszy serwis w Kolegi okolicy.
    zales.vip
    Level 27  
    Co do samej jakości pracy - bedzie podobna.
    Wężyki do podłączenia. Grube i dobrej jakości (TUCAI) - Junkers daje, a w Termecie nie masz żadnych wezykow. Dokupisz dwa dobrej jakości wężyki to koszt 50-60zl.
    Baterie R20. Potrzebne dwie. Junkers daje, a Termet nie. Dokupisz komplet baterii dobrej jakości to koszt 15-18zl.

Różnica w cenie już się wyplaszcza.

W Termecie nie dają nawet głupich kołków do powieszenia piecyka. W Junkersie dają.

Takie niuansiki - ale istotne.

W Junkersie dają Ci wszystko niezbędne do podłączenia.
    W Termecie dają tylko gwarancje.
    damphti
    Level 8  
    Warte rozważenia, bo faktycznie różnica w cenie sie wyplaszcza, choć i tak nie była zbyt rozbieżna, więc co do ceny+kosztów montażu uznajmy że jest remis.
    Nasówa mi się jeszcze takie pytanie:
    Junkers bo to pożądna niemiecka marka, czy Termet bo dobry bo polski? (Bez nacjonalizmow)
    zales.vip
    Level 27  
    W jednym i drugim wymiennik jest już tak wycieniowany jak na puszce coli. Napewno nie wytrzymają tyle co ich starsi bracia produkowani 10-15 lat temu.
    Natomiast-moje odczucie, jako instalującego zarówno jedne jak i drugie - lekkie wskazanie na Junkersa.
    damphti
    Level 8  
    Dzięki wszystkim za opinie i podpowiedzi. Z waszych wypowiedzi wyłania się mniejwięcej remis, decyduje się na Junkersa. Dzięki wam wielce, zamykam temat i życzę miłego dnia;)