Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres do kawy Krups XP7240 - błąd 6. Nie puszcza wody.

radeks1968 08 Sep 2020 21:59 540 4
 • #1
  radeks1968
  Level 12  
  Witam. Po teście nie ma wycieków i nie leci woda ani wylewką ani do tacki. Wyskakuje błąd 6. Zawór 2 bar czysty, szczelny, nasmarowany, uszczelki siłownika czyste i brak wycieków (siłownik schodzi do dołu), kocioł - drożny, zawór ceramiczny na dystrybutorze bez zakamienień - drożny. Wygląda na to, że dystrybutor nie puszcza wody na zaparzacz, ale dlaczego?
 • #2
  ssss
  Level 35  
  A czy przeplywomiez czysty czy pompa pracuje poprawnie
 • #3
  radeks1968
  Level 12  
  Dziękuję za zapytanie. Mam dwa takie same i dwa maja ten sam problem .Nadmienię ze wymieniłem sprężyny i uszczelki w siłowniku.Co może być nie tak w dystrybutorach ? Przepływomierze ok ,pompy pompuja bo siłowniki schodza w dół .Dziwne a myślałem ze te ekspresy to pryszcz.
 • #4
  nioop

  Home appliances specialist
  Jeżeli faktycznie nigdzie nie leje... (Jak tłok zejdzie na dół wyjmij tackę i patrz czy aby napewno nic tam nie kropelkuje) to jedyną opcja jest pompa.
 • #5
  radeks1968
  Level 12  
  Nic nie kapie czy ma ktoś foto jak powinny byc złożone koła dystrybutora wody w Krupsie Xp? Coś to dziwne bo pompa ma silę aby opuścić tłok a mimo drożności grzałki nie ma siły pompować kawy . Jak widać można zębatki ustawić w różny sposób.Na tym ustawieniu woda leci do zaparzacza nie do tłoka. Jeśli zas noski obydwa bedna środku z lewa i z prawa to bedzie sytuacja ze opuszcza tłok i nie robi kawy.Ewidentnie jest cos z tym dystrybutorem.