Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung J5 - wylany ekran -

10 Wrz 2020 12:13 234 11
  • Poziom 2  
    Cześć,

Samsung J5 2017 - rozlał mi się ekran, telefon w pełni sprawny tylko nic na nim nie widać.
    Chcę opróżnić telefon z plików i przekopiować sobie zdjęcia i inne na PC. Po podłączeniu pod komputer folder telefonu jest pusty. Zdaję sobie sprawę że trzeba zmienić z ładowania na transfer plików ale przez rozlany wyświetlacz tego zrobić nie mogę (bo nie widzę co i gdzie). Czy jest jakiś inny sposób przekopiowania plików z telefonu na komputer ?
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 26  
    Skoro wyświetla się folder telefonu to nic nie musisz zmieniać, jest wszystko OK. Zakładam, że telefon jest zablokowany, żeby dane były widoczne, należy odblokować telefon. Ot, zabezpieczenie w Androidzie :)
    Inny sposób klasycznie inwazyjny, czyli wylutowanie kości i odczyt, ale o to mnie nie pytaj, bo się nie znam na tym :/
  • Play InternetPlay Internet
  • Admin grupy GSM
    Najprostszym i najtańszym sposobem na odzyskanie zawartości jest kupno na allegro nowego LCD zamiennika i wtedy wymieniasz, zgrywasz dane i ewentualnie używasz dalej na zamienniku lub też sprzedajesz a wtedy jeszcze będziesz do przodu z kasą.
  • Poziom 2  
    OPservator napisał:
    Skoro wyświetla się folder telefonu to nic nie musisz zmieniać, jest wszystko OK. Zakładam, że telefon jest zablokowany, żeby dane były widoczne, należy odblokować telefon. Ot, zabezpieczenie w Androidzie

"Rysując" symbol odblokowania słyszę że ekran się odblokuje jednak folder na PC nadal pusty. Także w tym dziwnym przypadku odblokowanie telefonu nie pomaga.

tino2003 napisał:
    Najprostszym i najtańszym sposobem na odzyskanie zawartości jest kupno na allegro nowego LCD zamiennika i wtedy wymieniasz, zgrywasz dane i ewentualnie używasz dalej na zamienniku lub też sprzedajesz a wtedy jeszcze będziesz do przodu z kasą.

Sposoby inwazyjne raczej odpadają (a tym bardziej sprzedaż :P ) bo to telefon służbowy...
  • Admin grupy GSM
    Tonyhaszu napisał:
    Sposoby inwazyjne raczej odpadają

Więc żadnych danych nie odzyskasz.
  • Poziom 36  
    Tonyhaszu napisał:
    "Rysując" symbol odblokowania słyszę że ekran się odblokuje jednak folder na PC nadal pusty. Także w tym dziwnym przypadku odblokowanie telefonu nie pomaga.

Zakladajac, ze rzeczywiscie odblokowales ekran, to w nowszych wersjach Androida trzeba jeszcze potwierdzic dostep do danych wcisjajac przycisk "zezwol". Z tego co pamietam, minimalnie nad klawiszami funckyjnymi, po prawej stronie powinno sie to pojawic po podlaczeniu do komputera.
  • Poziom 2  
    Udało się. Podłączyłem pod PCta, "pomacałem" ekran telefonu w poszukiwaniu odpowiednich "przycisków" i zawartość ukazała się w folderze na kompie ;)

Swoją drogą pytanie laika - jeśli wykasowałem wszystkie foldery z telefonu widoczne na komputerze to czy tym samym "wyczyściłem" telefon z danych ? :P
  • Poziom 26  
    Nie, czyszczenie to nadpisywanie, nienadpisane dane można odczytać odpowiednim oprogramowaniem.
  • Poziom 38  
    Tonyhaszu napisał:
    "wyczyściłem" telefon z danych ?

Rozmowy, SMSy, kontakty, pewnie też jakieś dane aplikacji pozostały.
  • Poziom 36  
    OPservator napisał:
    Nie, czyszczenie to nadpisywanie, nienadpisane dane można odczytać odpowiednim oprogramowaniem.

Nadpisywac nie trzeba. Telefon jest fabrycznie szyfrowany wiec po przywroceniu ustawien fabrycznych czy wgraniu oprogramowania z resetem (opcja re-partition) nikt nic z niego nie odzyska niezaleznie od sprzetu czy oprogramowania ktore wykorzysta.

Samo usuniecie plikow nic nie da, bo tak jak wspomnial @elektryku5, w tel nadal sa kontakty, smsy historia polaczen, dane aplikacji itp.
  • Poziom 2  
    Dzięki za dyskusję.

Na koniec zapytam jeszcze czym takie dane jak kontakty, smsy etc można usunąć z poziomu PCta i nie mając możliwości ustawienia czegokolwiek na telefonie ?

Pozdrawiam!
  • Poziom 36  
    Tonyhaszu napisał:
    Na koniec zapytam jeszcze czym takie dane jak kontakty, smsy etc można usunąć z poziomu PCta i nie mając możliwości ustawienia czegokolwiek na telefonie ?

Tak, wgrywajac oprogramowanie jak wyzej wspomnialem. Zeby wejsc w odpowiedni tryb wystarcza dzialaja klaszisze (boczne, home i wlacznik). Soft mozna pobrac za darmo za pomoca aplikacji SamFirm, a Odin tez bez problemy dostepny w internecie.

Jesli tel ma polaczenie z internetem i jest do niego dodane konto Google to mozesz tez zdalnie go zresetowac za pomoca https://www.google.com/android/find