Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiór DVB-T Mux-8 Tenczynek/obok Bramy Zwierzynieckiej

10 Sep 2020 17:10 297 7
  • Level 9  
    Witam
    Mam problem z odbiorem MUX-8. Jestem mniej więcej 36,8km od Kraków "Chorągwica" i 37,5km od Katowice "Kosztowy". Nie jestem w stanie odebrać tego MUX-8. W tym momencie dysponuje tylko anteną siatkową, odbiera wszystkie kanały bez problemu z pozostałych 3 multipleksów, nie ważne czy ustawię na Katowice czy Kraków. Da się tutaj coś zrobić?
  • Level 43  
    Symetryzator 6-60 . Kosztowy nadaje poziomo(H) więc jedynie symetryzator, ale Chorągwica w pionie (V) np.antenę pod kątem 45° no i symetryzator.
  • Level 38  
    29andrzej wrote:
    Tenczynek/obok Bramy Zwierzynieckiej

Wg symulacji zasięgu - obok samej Bramy Zwierzynieckiej odbiór z Chorągwicy może być utrudniony.
    Jaka ulica? W tej okolicy w zależności od lokalizacji mogą być lepsze lub gorsze miejsca dla odbioru z jednego lub drugiego nadajnika.
  • Level 9  
    Końcówka Jana III Sobieskiego, antena jest na wysokości ok 8m
  • Level 38  
    29andrzej wrote:
    Końcówka Jana III Sobieskiego

Środkowa cześć ulicy jest chyba w dolince, a w jej końcówce najlepszą opcją wydają się być Kosztowy. Tym bardziej że polaryzacja wszystkich mux-ów jest taka sama.
  • Level 9  
    Właśnie końcówka jest w dolince
  • Level 38  
    Tak, ale w odniesieniu do Krakowa. Zbieg ulic Sobieskiego i Zwierzynieckiej wydaje się być "w cieniu".
    Na mapce w poprzednim poście masz teoretyczne pokrycie z Katowic. Symulacje są robione dla anten zawieszonych na wysokości 10 m.
    Oczywiście na ostateczny efekt mogą mieć wpływ jeszcze inne czynniki (lokalne warunki odbiorcze). Pewną wskazówką mogą być anteny VHF (o ile są) zamontowane na sąsiednich budynkach.
  • Level 9  
    Na tą chwilę odpuszczam, musiałbym mieć pewnie 4m maszt a to trochę zbyt wysoko a nie chcę narażać się na burze. Dziękuje wszystkim za pomoc