Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Skrzynia biegów ZF 6AS800 Optitronic Renault - Problem zmiana 1 - N - R

ClemBally 10 Sep 2020 19:31 1860 3
This content has been translated flag-en » flag-pl View the original version here.
    ClemBally
    Level 2  
    Dzień dobry,
    czytając pozostałe tematy zrozumiałem, że są tu ludzie szukający usterki przed wymianą wszystkiego! To miłe!

Mój problem :
    kiedy manewruję moją ciężarówką (renault midlum ze skrzynią optitronic zf 6as800) 1. zmiana - bieg wsteczny R: czasami działa dobrze, czasami utknę w obu 1, R lub N ... tylko silnik zatrzymuje się + 5 sekund i pozwala na restart żebym zaczął od nowa.

Gorący lub zimny. Zanim pojawi się problem, często 1 i R mijają nagle. Żaden problem na drodze: 1 2 3 4 5 6 - nawet gdy się zatrzymuję, wraca do 1.

Sprzęgło, wszystko jest nowe; Zmieniłem skrzynkę elektroniczną ... czyści i kalibracje skończone ...
    Wszystkie ecu aktualne ...
    Czy masz pomysł i / lub doświadczenie dotyczące tego zjawiska? Do czego dokładnie służy dopływ powietrza? ponieważ czytałem, że to polecenie jest zasadniczo hydrauliczne.
    Skrzynia biegów na 544000km bez ingerencji (to ciężarówka, która jechała tylko po jezdni, bardzo mała dostaw, więc mały manewr)

Dziękuję bardzo
    serdecznie
    Clement z Francji
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Zamieść zdjęcie tabliczki znamionowej bo coś mi nie pasuje z ta nazwą modelem.
    ClemBally
    Level 2  
    Dzień dobry,
    Dziękuję za odpowiedź.
    Jest to skrzynia biegów typu: ZF ECOLITE 6AS-800
    z modułem elektronicznym Renault.

Właśnie przetestowałem to, co zaleca technik na tym forum: odpowietrz sprzęgło unosząc tylne koła
    Wydaje się, że działa lepiej; ale jeśli to tyle to francuscy mechanicy są naprawdę źli: ponad 3 dni unieruchomienia, zmiana sterowania elektronicznego i uznanie skrzyni biegów za martwą

Jeśli jednak masz pomysł, jestem zainteresowany. To jest to samo pudełko, co volvo daf i man; z oprogramowaniem Renault

Z góry dziękuję.
    serdecznie