Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego Ditrich WHE2.24FF GN wyłącza się po odkręceniu ciepłej wody?

MarekDitrich1 11 Sep 2020 09:32 567 19
  • Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    jozgo
    Level 39  
    Tak jest w piecach jak jest problem z czujnikiem plomienia.
    Jeżeli czujnik jest zabrudzony, uszkodzony kociol reaguje tak jakby nie doszlo do zapalenia gazu i wylącza się.
    MarekDitrich1
    Level 3  
    Wcześniej miałem problem z tym że podczas włączania ciepłej wody do np. zmywania włączały mi się kaloryfery. Wezwałem service .Ta awaria z włączającym się płomieniem do ogrzewania wody do zmywania wystąpił po wizycie serwisanta .Teraz nie mam ani ogrzewania, ani ciepłej wody... Jak odkręcam ciepłą wodę piec włącza się na 3 sec i gaśnie i znowu się włącza. Wcześniej przed wizytą serwisu było ok. Proszę o pomoc.
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Sprawdź wtyczkę w gniazdku. Czy jest włożona prawidłowo.

Tak jak przed wizytą serwisanta.
    kz61
    Level 24  
    Proszę sprawdzić czy zawory trójdrogowe mają założone wtyczki.
    MarekDitrich1
    Level 3  
    Są podłączone. Nie wiem co się dzieje. Teraz palą się wszystkie kontrolki na zielono tylko czerwona miga cały czas.
    Piec nie odpala. Pomóżcie

Dodano po 39 [minuty]:

Teraz coś się stało .Od jakiegoś czasu palą się wszystkie kontrolki, tylko czerwona miga. Piec nie odpala.
    Proszę o pomoc
  • Helpful post
    kz61
    Level 24  
    Nieźle. Usterka automatu palnikowego. Próbuj resetować, dłużej niż 2s- krócej niż 5s.
    MarekDitrich1
    Level 3  
    Dzięki wielkie za pomoc.
    Niestety próbowałem kilka razy i bez zmian. Jakieś inne możliwości.
    To zaczęło się dziać po wizycie serwisu. Najpierw piecyk załączał się na 3 sec i gasł teraz wszystkie kontrolki się palą(czerwona miga)
  • Helpful post
    piracik
    Skoro problem pojawił się po wizycie serwisanta i nie jest to coś błahego jak odwrócona wtyczka w gniazdku, to powinien zgłosić reklamację.
    MarekDitrich1
    Level 3  
    A co mogę zrobić żeby wykasować palące się wszystkie kontrolki(i migającą czerwoną).Czy tu nie chodzi o jakieś programowanie. Piec najpierw włączał się na cyklu 3 sec grzania i wyłączał. Dopiero później zaczęły zapalać się wszystkie kontrolki i piec przestał palić. Można to jakoś przeprogramować?
    Dzięki za pomoc.
  • Helpful post
    kz61
    Level 24  
    Ta sekwencja pasuje do usterki i jeżeli nie można tego zresetować to trzeba usterkę usunąć- wymienić automat. To jest diagnoza na odległość, oby była nietrafiona bo to diabelnie drogi interes. Akurat ten moduł steruje całym kotłem. Początkowe kłopoty to problem z jonizacją, konkretnie z sekcją jonizacji w automacie. Potem posypała się reszta. Jeżeli masz instrukcję do kotła to tam jest rozpisane jak zachowują się kontrolki w trakcie użytkowania, konfiguracji i sygnalizacji usterek. Mogą mrugać na kilka różnych sposobów tworząc 6 różnych sygnałów. Gdy jest problem z elektrodą lub płomieniem to po kilku próbach zapala się tylko czerwona na stałe.
  • Helpful post
    ROWE
    Level 31  
    MarekDitrich1 wrote:
    Można to jakoś przeprogramować?

Nie można przeprogramować, jedynie trzeba zlokalizować to uszkodzenie i naprawić lub wymienić.

kz61 wrote:
    Początkowe kłopoty to problem z jonizacją, konkretnie z sekcją jonizacji w automacie.

Nie piszesz MarekDitrich1 co dotychczas zrobiłeś z elektrodą iskrownikiem, samo się nie naprawi.

7.4.1 Komunikaty błędów z instr.:
    Dlaczego Ditrich WHE2.24FF GN wyłącza się po odkręceniu ciepłej wody?
    To wróży problemy z gazem, elektrodami, zespołem gazowym, płytą gł. lub czujnikami.
    A piec ma lat ?
    piracik
    MarekDitrich1 wrote:
    Ta awaria z włączającym się płomieniem do ogrzewania wody do zmywania wystąpił po wizycie serwisanta

ROWE wrote:
    Nie piszesz MarekDitrich1 co dotychczas zrobiłeś z elektrodą iskrownikiem, samo się nie naprawi.

Skoro pojawiła się po serwisie to trzeba ich wezwać niech zobaczą w ramach gwarancji.
    Im więcej czasu zwleka tym bardziej jest to na jego niekorzyść.
    Dodatkowo jak pogrzebie w kotle, (a to widać) to też serwisant będzie miał pretekst, że to nie on zawinił.
    zales.vip
    Level 27  
    Dokładnie - jak pisze piracik. Niech nie grzebie tylko wzywa serwisanta na poprawkę.
    No chyba ze już „nagrzebał”.
    MarekDitrich1
    Level 3  
    Bardzo dziękuję za pomoc. Przepraszam ale nie było mnie. Nic z piecem nie robię ,czekam na service. Piec wyłączyłem.
    Zastanawiam się tylko czy nie można tego jakoś zresetować.Tak jak pisałem po wizycie piec załączał się na 3 sec i wyłączał. Tylko puszczałem ciepłą wodę,ale się nie nagrzałą. Po jakimś czasie zapaliły się wszystkie kontrolki (czerwona miga) i palnik ani gaz już się nie zapala.
  • Helpful post
    ROWE
    Level 31  
    Po nitce do kłębku, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzony jest "Automat palnikowy" poz. 55, nr katalogowy 300017750, z instrukcji pieca.

(dokładnie tj. w instrukcji: 11 z 64 str. = rysunek 3.3.2 WHE 2.24 FF-3S / WHE 2.28 FF, pozycja 7. Automat palnikowy ze zintegrowanym zapłonem)
    Tj. dość droga część, najczęściej trzeba w nim wymienić 2 kondensatory i ożywa on do pracy. Tak je naprawiałem w innych piecach.

1400 zł: http://www.margab.pl/automat-dedietrich-whe-2-24-ff-3s-300020693.html
    1270 zł: https://flameko.pl/automaty-palnikowe/7270-s4...tomat-palnikowy-sterownikde-dietrich-vhe.html
    MarekDitrich1
    Level 3  
    Piec ma około 10 lat.Wcześniej nie było problemu z ciepłą wodą.Dopiero jak włączało się w sekwencji piec odpalony na 3 sec. po puszczeniu ciepłej wody w kranie i wyłączeniu samoczynnym palnika.Tak robił jakiś czas jak woda była odkręcona.Dopiero po jakimś czasie przestał zapalać się płomień i włączyły się kontrolki.Nic nie robiłem więcej.Dardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.