Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kia Ceed II 1.4 vs 1.6 - Silnik wady i zalety

Dejfik 11 Sep 2020 10:03 2832 3
    Dejfik
    Level 6  
    Cześć,
    Szukam dla siebie auta Kia Ceed II kombi. Przeglądam od dłuższego czasu oferty i czytam opisy i opinie i zastanawia mnie jedna rzecz.
    Dlaczego jest 4x więcej ofert sprzedaży Ceeda z silnikiem 1.6 niż 1.4? I to egzemplarze znacznie młodsze (zakładam budżet do 35 tys).
    1.4 w tej kwocie to max 13-14 rocznik, a 1.6 można znaleźć z 15 a nawet 16 roku. Od czego to zależy? 1.6 są mocniejsze, dlatego jest ich więcej? Czy kwestia awaryjności - 1.6 się szybciej sypie, dlatego więcej i młodsze ludzie sprzedają?
    Z tego co czytałem, konstrukcja jest taka sama, oba bez dwumasu...

z góry dzięki za podpowiedzi i opinie,
    a także przepraszam, jeśli nie w tym dziale temat założyłem.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    nie do konca wiem o jakich silnikach piszesz, w starszych 1.6 byly chyba DOHC o mocach rzedu 120KM a pozniej tez GDI 135KM. W sumie zaden nie ma specjalnych wad, sa opinje o rozciagajacych sie lancuchach. W Polsce wada moze byc fakt ze GDI nie nagaje sie do instalacji gazowej (wymaga drogiej). Ja mam GDI w innym modelu i jest bardziej niz wystarczajacy, wysokoobrotowy moze ciut glosny. 1.4 jest wystarczajacy do wiekszosci zastosowan, moze pokutuje opinja ze mniejsze sa prostrze w budowie i mniej problematyczne.
    Pozdrawiam
    Dejfik
    Level 6  
    @viayner faktycznie nie sprecyzowałem, chodzi o diesle, 1.4 i 1.6 crdi. :) ale opinia na temat benzyny też jest dla mnie cenna, nie wykluczam tej opcji. :)
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    na temat diesli nie pomoge nie jestem ich zwolennikiem, zycze udanego wyboru.
    Pozdrawiam