Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-9080BX - baza ze słuchawką nie rozmawia

fso1500 10 Paź 2005 13:52 1250 8
  • #1 10 Paź 2005 13:52
    fso1500
    Poziom 12  

Witam!

Nabyłem telefon Panasonic KX-9080BX. Stacja bazowa wywołuje słuchawkę (hałasuje i świeci diodą po naciśnięciu na "Interkom"), słuchawka próbuje wywołać bazę po otworzeniu klapki (świeci diodą i popisukuje). Niestety nie odzywa się ani stacja ani słuchawka.

Baterie w słuchawce są kiepskie ale po kilkunastu godzinach ładowania trzymająprez pół dnia nim zaczyna mrugać "low battery".

Co może być przyczyną braku komunikacji i jak temu zaradzić?

Telefon ma b. duży zasięg (jak działą) i trudno znależćpodobny....

0 8
  • #2 10 Paź 2005 14:07
    kaz69
    Poziom 27  

Sprawdź styki na głowicy w słuchawce.

0
  • #3 10 Paź 2005 14:26
    fso1500
    Poziom 12  

Tak właśnie zrobie. Czyżby styki miały tu aż takie znaczenie? (pytam z ciekawości i cęci nauczenia się czegoś nowego).

Styki są 3 - zewnętrzne to zapewne ładowanie czyli napięcie (pewnie +) i masa. Raczej są dobre bo akumulatorek w słuchawce się łąduje.

Środkowy w takim razie to złącze kontrolne (?). Czy jest gdzieś jakiś opis komunikacji słuchawka-baza przez to złaćze? Czy słuchawki w telefonach Panasonicach są w jakiśsposób wymienialne czy też muszą byćz tego samego modelu (pary?)

Pozdrawiam,
    Marcin

0
  • #4 10 Paź 2005 15:00
    kaz69
    Poziom 27  

Model ten nie loguje się jak większość Panasoników.Czytaj dokładnie napisałem o stykach na głowicy w środku słuchawki anie o stykach ładowania.Sprawdź teżczynie są urwane rezonatory przy glowicy.

0
  • #5 10 Paź 2005 15:22
    fso1500
    Poziom 12  

PRzepraszam, ale chyba nie zrozumialem. Gdzie są dokładnie te styki o których piszesz? Na słuchawce są tylko trzy styki od prądu na dole. Gdzie jest głowica? Należy rozkręcić sluchawkę?

0
  • Pomocny post
    #6 10 Paź 2005 15:37
    kaz69
    Poziom 27  

Tak należy rozkęcić słuchawkę ale nie głowicę.Jest to metalowa obudowa ze strzałkami przy niektórych srubkach i te należy wykręcić aby wydostać głowicę.

0
  • #7 11 Paź 2005 09:02
    fso1500
    Poziom 12  

Czy zatem nalezy:

1. Otworzyć obudowę słuchawki
    2. Odkręcić śrubki mocujące płaską metalową puszkę (głowicę)
    3. Wyjąć głowice
    4. Przeczyśić wystające z płytki pręciki, któe wchodzą do głowicy

???

Czy to jakieś typowe uszkodzenie dla tego telefonu?

Pozdrawiam,
    Marcin

0
  • Pomocny post
    #8 11 Paź 2005 10:46
    kaz69
    Poziom 27  

Jest duzym praedopodobieństwen że nie łączą styki.Jeżeli sprawdzisz rezonatory przy glowicy ze są ok sprawdź bazę czy nie ma żadnych śladów przepięcia śniedzi itd.

0
  • #9 18 Paź 2005 12:10
    fso1500
    Poziom 12  

Tak właśnie było!

Rozkręciłem słuchawkę, wyjąłem głowicę - styki były na oko czyste i ładne - oczyściłem jak umiałem, włożyłem z powrtem i DZIAŁA!

Wielkie dzięki!

0