Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL4562RO - drobny wyciek w ostatniej fazie mycia

magdaQ 11 Wrz 2020 20:10 135 0
    magdaQ
    Poziom 6  
    Witam,

mam wyciek około 3 minut przed spuszczeniem wody (zawsze regularnie przy 12 minutach przed końcem podczas programu 30 min) na koniec fazy mycia. Czekałem do końca programu, później nie leci już nic. Woda leci z okolicy przepływomierza, ale nie precyzyjnie z niego, a przynajmniej tego nie stwierdziłem. Wyciek ogólnie nie jest duży, leci kilkadziesiąt mililitrów gorącej wody. Próbowałem zaglądać lusterkiem, niestety nie widać miejsca wycieku, wiem tylko że leci z góry (nie z czarnych węży).
    Mimo wszystko wymieniłem obejmy na czarnych grubych wężach, które są w tej okolicy. Pod przepływomierzem są dwa oringi, nie widać na nich sparciałości czy pęknięć. Nie udało mi się na razie ich wymienić więc przepływomierz jedynie mocno dokręciłem.
    Miałem też drugi wyciek spod szarej rurki idącej od hydrostatu, wymiana obejm na skręcane załatwiła ten problem. Ogólnie ten wyciek był dużo większy, dlatego zareagował czujnik zalania. Mam nadzieję, że prawidłowo zidentyfikowałem nazwy części, które tu wymieniam, jeśli coś się nie zgadza będę wyjaśniał :-)
    Proszę o rady, z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
    Robert