Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch KGN39KL35-dziwne stukanie - Lodówka kilka razy dziennie stuka

kobiko 11 Sep 2020 20:41 2364 8
    kobiko
    Level 10  
    Witam. Lodówka no-frost kilka razy dziennie stuka po kilka-kilkanaście sekund. Dźwięk jakby ktoś kotlety klepał. W dzień jeszcze ok, ale w nocy trochę denerwujące. Zlokalizowałem miejsce, ale nie ściągnąłem styropianowego kanału. Miejsce stuków zaznaczyłem na zdjęciu. Co to może być
    Sebastian_M26
    Level 18  
    Moderated By mrhari:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Odmrażanie parownika
    kobiko
    Level 10  
    Tyle że przez 2 lata było cicho. A teraz kilka miesięcy po gwarancji zaczęło klepać. Można coś z tym zrobić bez uszkodzenia lodówki?
    Sebastian_M26
    Level 18  
    No to jeszcze może być klapka powietrza, widzisz jaki precyzyjny producent w celowym postarzaniu produktu i planowanych awarii, na gwarancji nic nie robił.
    kobiko
    Level 10  
    Moderated By mrhari:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Zelmer też jest dobry. W czajniku (prezent ślubny) jakieś 2 miesiące po gwarancji przepalił się kabel od grzałki. Wystarczyło wymienić i jeszcze kilka lat działał. Da się jakoś ten styropian wyjąć bez łamania? Czy jakieś zaczepy przewidzieli żeby je urwać przy demontażu?
    Michał643
    Level 25  
    kobiko wrote:
    Miejsce stuków zaznaczyłem na zdjęciu.

Owszem miejsce jest znalezione, ale powód tych stuków znajduje się za lodówką. Stuka po prostu sprężarka, podkładki tłumiące się przez lata widocznie obluzowały. Niech kolega posprawdza to miejsce, przykręci porządnie tamtą część. Pomóc mogą jakieś gumowe podkładki. Zamieszczam zdjęcie elementu o który mi chodzi, i który kolega powinien objąć szczególną obserwacją (czarna kula - sprężarka). W ostateczności, gdyby kolega nie wiedział co robić, pomoże nawet ustabilizowanie tej "kuli" chałupniczymi metodami.
    kobiko
    Level 10  
    Właśnie w pierwszej chwili też obstawiałem sprężarkę, ale pracuje ona cichutko (takie lekkie buczenie). A to stukanie pojawia się nawet jak sprężarka nie pracuje. Myślę że to faktycznie może być ta klapka powietrza. Tylko jak zdjąć ten styropian żeby go nie połamać?
    danieluz2
    Level 10  
    Nie jest to może najbardziej profesjonalny sposób ale proponuję po prostu ją rozmrozic na dobę i będzie najpewniejsze że to nie wina oblodzonej klapki.
  • Helpful post
    adamozog
    Level 10  
    Przyczyną stukania jest uszkodzony regulator nawiewu, w załączniku załączam opis jak do tego się dostać. Koszt nowego regulatora 110-150zł