Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch WFB 1604 - Spalony moduł Copreci BYR891-3 - potrzebny schemat

12 Wrz 2020 08:19 390 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    W pralce poszło zwarcie na moduł Copreci BYR891-3 COD. 471-814. Chcę go naprawić, niestety nie potrafię znaleźć jego schematu. Mam tylko kilka zdjęć z internetu gdzie widać mniej więcej oznaczenia paskowe rezystorów, myślę, żeby prewencyjnie wymienić również elektrolity w pobliżu "pożaru" na płytce, bo temperatura spaliła nawet najgrubsze ścieżki na odwrocie także było gorąco. Czy wymienić również TDA?
    Bosch WFB 1604 - Spalony moduł Copreci BYR891-3 - potrzebny schemat
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Specjalista AGD
    Jasiu-WZK napisał:
    nie potrafię znaleźć jego schematu
    I nie znajdziesz, bo takowe nigdy nie opuszczały biur konstrukcyjnych. Przede wszystkim umyj moduł z okopcenia, zdejmij obudowę / radiator i wstaw dobrej jakości fotki z obu stron PCB.
  • Pomocny post
    Moderator
    Bosch WFB 1604 - Spalony moduł Copreci BYR891-3 - potrzebny schemat
    Zatem proszę :D
    R36=220K
    R07=220K
    R08=2K2
    R06=120Ω
  • Poziom 35  
    Jasiu-WZK napisał:
    temperatura spaliła nawet najgrubsze ścieżki na odwrocie także było gorąco. Czy wymienić również TDA?

To nie temperatura tylko zwarcie na triaku, więc triak do sprawdzenia i raczej do wymiany. A co do TDA to chyba już nie masz wątpliwości że trzeba wymienić, z taką dziurą raczej słabo będzie działać. Sprawdź też diodę D01.
  • Poziom 33  
    Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę mieć taki moduł, muszę tylko poszukać, Jak coś to daj znać.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc, jednak w międzyczasie wpadł mi w ręce drugi moduł w bardzo okazyjnej cenie. Zamontowałem i pralka pracuje bez problemu. Dla zainteresowanych dodam, że przyczyną zwarcia były wypracowane amortyzatory, co przy pełnym wsadzie podczas wirowania spowodowało bicie zbiornika o obudowę/radiator modułu. Uszkodzony moduł zostawię więc jako zastępczy, bo coraz mniej ich na rynku. Dziękuję jeszcze raz za pomoc