Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor 55-65 cali pod ps5 i seriale - 4-6k

13 Sep 2020 00:00 792 5
  • Level 2  
    Cześć,

Zakładam ten wątek, bo mocno się czaję z wyborem telewizora. Sekcję pytań dzielę na 3 części. Bardzo proszę Was o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

a) Największą zagwozdkę mam z wyborem wielkości - czy brać lepszy tv 55 calowy, czy trochę słabszy 65 calowy. Bardzo bym chciał większy, ale obawiam się, że odległość niecałych 3m może być za mała. Jak to wygląda w praktyce?

b) Jeżeli chodzi o 55' to kozacką opcją jest lg oled c9, który wydaje się idealny pod następną generacje konsol (stosunkowo niski input lag i wsparcie hdmi 2.1) - jedyne co mnie w nim martwi to webOS ( słyszałem, że są jakieś problemy z aktualizacją). Czy jest coś co się może mierzyć w takich cenach z lg (np philips oled 854)

c) Jeżeli chodzi o 65' to pojawia się lekki problem, bo wiem, że w moich widłach nie da rady wziąć oleda - zostaję więc led. No i tu już nie będę skrobał przykładów, bo w ogóle nie czuje się pewny - wiem coś o samsungach q77/80 i sonych x900h, ale zostawiam Wam swobodę :) Jak bardzo to będzie odstawać od lg c9?

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2,5-3m (pewnie 2,8)
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? żaden - korzystam z wysokiej klasy matrycy w laptopie gamingowym
    4. Jaką markę preferujesz? żadną
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 55 - 65 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? ps5
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, hbo go, a z programów to discovery channel i animal planet
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? Tak, telewizor specjalnie kupowany pod ps5- ale pewnie i tak seriale będą na nim tłuczone
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 4-6k
  • User under supervision
    OLED jak najbardziej. LG. Z LED albo QLED od Samsunga albo NanoCell od LG polecam LG. Oleda serii 9 z zeszłego roku polecam zwłaszcza ze są w dobrej cenie. Ze względu na bardzo dobry i szybki system WebOS polecam LG.

Dodano po 2 [minuty]:

Zauważyłem ze piszesz ze WEbos ma problemy. Bzdura totalna. To jeden z najszybszych i najlepszych jeśli nie njlepszy system smartTV. Mam 3 telewizory od LG w tym oleda i jest rewelacyjny.
  • Level 2  
    Dzięki Panowie za podpowiedź.

1) LG c9 jest bardzo polecany i o to bardzo klarowny wybór jeżeli chodzi o 55 cali, ale co z innymi kandydatami? Philips 804/854 też jest podobno bardzo dobry, a cenowo można spokojnie to porownywać do c9.

2) No właśnie Lg 65b9 jest dosyć ciekawą opcją, ale w sklepach są one po 7k, więc już troche szorują po budżecie. Jak się do tego mają modele: Samsung 65Q80, LG 65NANO913NA i Sony 65XG9505?

3) Przy oglądaniu z takiej odległości lepszy będzie oled 55 czy wysokiej klasy led 65?
  • User under supervision
    OLED bezwzględnie. Udaj się dobsklepu pooglądać. Oledy matryce produkuje tylko LG i reszta bierze od nich a nie ma ich główny konkurent Samsung im nie sprzedają.. moim zdaniem lepiej dołożyć te 500. I wybrać opcje 65” OLED niż potem sobie mówić .... a mogłem.... jak masz miejsce to śmiało. Albo może przypadnie ci do gustu nano call albo wtedy Samsung qled ale wtedy musiałbyś brać tv z wyższej półki z wygaszaniem strefowym FALD LG to modele 65 nano9xxx i ich ceny są zbliżone do OLED tańsze natomiast ledy nano z podświetlaniem krawędziowym świecą na bokach w ciemnych pomieszczeniach przy ciemnych scenach. To wyglada brzydko i odradzam. Ja jestem na etapie zakupu większego oleda 65 ale czekam na black friday. Warto się tez zastanowić i poczytać o inteligencji która proponuje LG w tegorocznych i zeszłorocznych modelach zarówno nano jaki i OLED.

Dodano po 2 [minuty]:

LG 65b9 jest oledem reszta to qled i nano nie wiem jak sony. Od LG są w zasadzie takie same różnią się matryca. Ten nano913 jest z wygaszaniem strefowym jest ok. Są jeszcze 8k

Dodano po 1 [minuty]:

https://www.tvfindr.com/differences-in-the-2019-lg-tv-lineup/
    https://www.zkelectronics.com/comparetv/lg-65nano866na/uk/lg-65sm8600pla/uk/

Dodano po 1 [minuty]:

Coś do porównania i poczytania przy wyborze NanoCell albo qled unikaj tańszych modeli z podświetlaniem krawedziowym.
  • Level 4  
    Ja tylko ogólnie, informacyjnie dla pełnej wiedzy co ewentualnie kolego kupisz.
    W czerwcu zeszłego roku kupiłem 55PUS8804/12. Po kilku dniach użytkowania liczba bugów tego modelu Philipsa zaczęła mnie dołować.
    Oczywiście szukałem pomocy nie tylko na forach ale i w serwisie.
    ...Efekt? Pomoc "netu" bezsilna na bugi oprogramowania, a serwis bardzo ładnie odpisał na każde zgłoszenie "nasi inżynierowie przyglądają się problemowi..."
    Taaa już ponad rok nie mogą się dopatrzyć...
    Jedyny "plusik" nie ukrywają licznie występujących błędów oprogramowania ale sposób ich przeglądania to jakiś żart - lista zawiera kilkadziesiąt pozycji a po wyjściu z dowolnej pozycji cofany jesteś na początek!
    Dla jasności - ten konkrety model nie jest totalnie "be", ale ja w przyszłości (raczej niedalekiej, dlaczego patrz wyżej) na pewno na jakiegokolwiek Philipsa się nie zdecyduję.

Przed zakupem, po upatrzeniu konkretnego modelu sugeruję sprawdzić to jak wygląda obsługa posprzedażowa ze strony producenta.
    Bez dopracowanego "software" najlepszy "hardware" jest ułomny.
    Udanego pomyślnego zakupu - bez komplikacji.