Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE46F6650 - artefakty, zielony ekran, tekstura

januszjh 13 Sep 2020 00:21 2451 5
    januszjh
    Level 17  
    Cześć
    Telewizor ma problem z obrazem. Podobno były jakieś paski, ale jak przyjechałem to nic się nie działo. Kazałem zrobić zdjęcia i nie doczekałem się. Teraz dostałem ten telewizor, bo teraz wyświetla tylko zielone tło albo teksturę na zielonym tle. Sprawdzałem taśmy i odpięcie taśmy od płyty głównej to ciemny obraz, jedną taśmę od matrycy to nie ma jednej połówki. Odłączyłem drugą taśmę, to nie ma drugiej połówki - bez dodatkowych artefaktów. Potem coś jeden pasek z taśmy się odkleił i przekrzywił i był efekt zmieniających się kolorów: niebieski, zielony, szary, czarny i od nowa. Poprawiłem i dalej to samo zielone tło. Telewizor reaguje na pilota.
    Czy to jest wina logiki matrycy, czy coś innego?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Wojtek M
    Level 35  
    "Godzina pisania, minuta patrzenia" Zrób kilka zdjęć z programu telewizyjnego ze studia.
    januszjh
    Level 17  
    Zdjęcia matrycy jak jest tekstura:
    Samsung UE46F6650 - artefakty, zielony ekran, tekstura Samsung UE46F6650 - artefakty, zielony ekran, tekstura

Czy to wina t-con czy matrycy?
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Piszesz:

Potem coś jeden pasek z taśmy się odkleił i przekrzywił i był efekt zmieniających się kolorów: niebieski, zielony, szary, czarny i od nowa

Jak to rozumieć jeżeli włączył tryb autonomiczny matryca lcd raczej sprawna niech koledzy potwierdzą jak bym podstawił t-con do testów.
    januszjh
    Level 17  
    t-con mogę kupić za 60zł, ale czy to na pewno to - oto jest pytanie? 3 diody na t-conie się świecą.
    Wojtek M
    Level 35  
    januszjh wrote:
    t-con mogę kupić za 60zł, ale czy to na pewno to - oto jest pytanie?
    Niestety nikt Ci tego nie zagwarantuje, trzeba założyć sprawny i wszystko się wyjaśni.