Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka wąska drzwi prawe - poszukiwania

waljo 13 Sep 2020 10:01 2253 13
    waljo
    Level 21  
    Dzień dobry, mam gorącą prośbę o porady, poszukuje pralki z bocznymi drzwiczkami, która ma otwierane drzwiczki prawe. Wszystkie dostępne, a raczej 98% ma drzwiczki lewe. Warunek dodatkowy ma być wąska czyli do 45 cm i załadunek jak największy. Macie jakieś propozycje?. Ewentualnie może jest jakaś pralka, która ma możliwość zamiany drzwiczek podobnie jak w lodówce. Osobiście trochę byłem zdziwiony, że mamy do wyboru tylko jeden kierunek otwierania drzwiczek myślałem, że nie będzie z tym problemu. Problem jest w tym, że jak nie znajdę pralki to czeka mnie mały remont, a chciał bym tego uniknąć. Ludzie w sklepach wzruszają ramionami i twierdzą, że w ogóle takich nie ma. Szukałem w necie, ale opisy czasami nie pasują do modelu pralki w kwestii otwierania drzwi. Co innego jest na zdjęciu, co innego w opisie. Pralka ładowana od góry - odpada. Trudna sprawa ale liczę na pomoc. Pozdrawiam.
    bumble
    User under supervision
    Tej szerokości tylko ładowane od góry. Innych po prostu nie ma.
    bumble
    User under supervision
    Ta ma szerokość 60cm.
    misiek1111
    Level 30  
    A to nie chodzi o głębokość 45cm?
    (ostatecznie można postawić ją bokiem :) )
    waljo
    Level 21  
    Dzięki za szybką reakcję. Chodziło, że ma być wąska w sensie głębokości. misiek1111 dzięki za propozycję ale jest za szeroka. Przy małych przestrzeniach każdy centymetr ma znaczenie. $% cm miało być wymiarem granicznym jak się nie znajdzie coś węższego. Do wyboru jest taka: "Pralka Hoover Dynamic Next DXOC34 26C3/2-S". Ma lewe drzwiczki ale jest bardzo wąska i mieści się w miejscu gdzie ma stać. Drzwiczki nie będą otwierać się do końca ale w zupełności wystarczy na włożenie i wyjęcie wsadu przez to, że jest wąska. Ale szczerze mówiąc to nie sądziłem, że w pralce nie da się przełożyć drzwiczek. Problem techniczny, ale chyba za dużo zachodu aby go pokonać i lepiej chyba robić tylko lewe drzwiczki. Co sądzicie o firmie Hoover ?.
    bumble
    User under supervision
    Wąska w sensie głębokości....a ha. Wiesz to forum jest trochę techniczne i wypadało by podstawowe pojęcia wiedzieć. Mogłeś chociaż napisać ze odległość od przodu dobytku.
    waljo
    Level 21  
    Sorry trochę pospiesznie pisałem. Różne wymiary w rożnych rzeczach technicznych. Jestem tokarzem i w moim fachu "głębokość" odnosi się do zagłębienia otworów, wgłębień np. W stosunku do brył to chyba powinno być długość, szerokość, wysokość. Na logikę głębokość nie może być w bryle czyli w tym przypadku prostopadłościanu. Można podać głębokość wnęki na pralkę, lodówkę w ścianie ale o głębokości w bryłach to nie słyszałem. Zauważyłem, że producenci "głębokość" podają w stosunku do np lodówek i pralek ale według mnie jest to nie prawidłowe i wprowadza w błąd. Oglądałem te pralkę Candy jednak jest za szeroka ale jest jedną z nielicznych z prawymi drzwiczkami.
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Może technicznie rzecz ujmując masz racje jednak jak zauważyłeś tutaj sugerują się wnęka w która urządzenie jest montowane wstawiane stad podają głębokość. Ale z trzeciej strony mając bryle przed sobą szerokość i wysokość ok a jak nazwałbyś trzeci wymiar? Musiała by to być długość a długość to raczej coś długiego jak karnisz.
    waljo
    Level 21  
    Jedyne wyjście to podawać wymiary a,b,c. I problem z głębokością z głowy.
  • Helpful post
    misiek1111
    Level 30  
    waljo wrote:
    $% cm miało być wymiarem granicznym

Ten HP ma <45cm:
    Pralka wąska drzwi prawe - poszukiwania
    I zjada 7kg.
    waljo
    Level 21  
    https://www.euro.com.pl/pralki/hoover-dxoa34-...VjKkYCh2DnQZfEAQYASABEgIaivD_BwE&gclsrc=aw.ds. Ta ma zaledwie 34 cm i "połyka" 6 kg. ma też sterowanie telefonem przy pomocy aplikacji. Głównie chodziło, aby w miarę szeroko otworzyć drzwiczki. Ta mimo drzwi lewych - wydaje się, że będzie w miarę sensownie pasować. Bardzo dziękuję za pomoc i dyskusję. Sprzęt wybrany, więc zamykam temat. Pozdrawiam.
    waljo
    Level 21  
    https://www.euro.com.pl/pralki/hoover-dxoa34-...VjKkYCh2DnQZfEAQYASABEgIaivD_BwE&gclsrc=aw.ds. Ta ma zaledwie 34 cm i "połyka" 6 kg. ma też sterowanie telefonem przy pomocy aplikacji. Głównie chodziło, aby w miarę szeroko otworzyć drzwiczki. Ta mimo drzwi lewych - wydaje się, że będzie w miarę sensownie pasować. Bardzo dziękuję za pomoc i dyskusję. Sprzęt wybrany, więc zamykam temat. Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Rozwiązano przy pomocy uczestniczących w dyskusji.