Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

świeci się kontrolka świateł drogowych mercedes w202

michal1983o1 13 Sep 2020 18:33 705 6
 • #1
  michal1983o1
  Level 2  
  Witam posiadam mercedesa c200 (w202) mam problem przy wyłączonym zapłonie ciągle siwieć się kontrolka świateł drogowych po uruchomieniu silnika dalej świeci plus kontrolka stanu płynu chłodnicy i spryskiwacze okładzin hamulca i jakieś które nie są puste. Tylko że wszystko działa poprawnie odpala światła wszystkie działają
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Nie pchał ktoś łap do licznika? Np. w celu zmiany przebiegu?
  Bo przyznam, że z takim uszkodzeniem w tym modelu się nie spotkałem.
  Raczej chyba się nie zawiesił - ale dla pewności odetnij mu na chwilę zasilanie. Może być nawet poprzez odpięcie akumulatora - chociaż nie jest to zalecane w nadmiarze...
 • #3
  michal1983o1
  Level 2  
  Witam dzięki za podpowiedź ale akumulator już odpinałem i nic nie pomogło . Udało mi się ustalić ze kabel masy od czujników okładzin miał zwarcie został wymieniony i dalej kontrolka świateł drogowych świeci cały czas gaśnie dopiero jak się akumulator odłączy.I mam pytanie czy w kości głównej która jest podpięta do licznika pin 17"kolor kabla czerwony z białym paskiem" jest napięcie czy to jest prawidłowo ?
 • #4
  Gerri
  Mercedes specialist
  michal1983o1 wrote:
  I mam pytanie czy w kości głównej która jest podpięta do licznika pin 17"kolor kabla czerwony z białym paskiem" jest napięcie czy to jest prawidłowo ?

  Najpierw mógłbyś podaj więcej danych auta - bo już wielokrotnie o tym pisałem, że 202 z pierwszej serii (przedliftowe, z kluczykiem "scyzorykiem") TO CAŁKOWICIE INNE AUTO (pod względem elektrycznym) niż 202 po lifcie (z kluczykiem "rybką") Całkowicie inne i nieporównywalne! Przedlift ma klasyczną instalację (jak poprzednik 124 i 201) a polift ma już CAN - jak jego następca model 203. W związku z tym liczniki są również zupełnie inne!
 • #5
  michal1983o1
  Level 2  
  jest to mercedes c200 model W202 rok 1994 2.0 diesel kluczyk zwykły to nie jest scyzoryk licznik jest z kasowaniem kilometrów i ustawieniu godziny jest na środku licznika a nie na oblamówce
 • #6
  Gerri
  Mercedes specialist
  michal1983o1 wrote:
  czy w kości głównej która jest podpięta do licznika pin 17"kolor kabla czerwony z białym paskiem" jest napięcie czy to jest prawidłowo ?

  Tu masz schemat - innego niestety nie mam:
  http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Mercedes-Benz/1994/C280/SYSTEM%20WIRING%20DIAGRAMS/4896.pdf
  Jak wiesz "z czym to się je" to będzie ci pomocny.
  Według schematu na styk 17 rzeczywiście przychodzi napięcie z bezpiecznika ze stałym plusem. Musi być - choćby do zasilania zegarka. Jeżeli na żadnym z pozostałych nie ma napięcia, to wszystko wskazuje na to, że usterka jest wewnątrz licznika. Sygnał z załączonych długich przychodzi na pin nr 8 - kabel biało/czarny.
 • #7
  michal1983o1
  Level 2  
  Dzięki bardzo panowie za pomoc temat ogarnięty licznik był walnięty zamówiłem drugi i jest wszystko ok