Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Tanie klucze do windows 10 home - czy te źródła są legalne ?

Adi0101 14 Sep 2020 08:15 12882 12
 • #1
  Adi0101
  Level 3  
 • Helpful post
  #2
  adamjur1
  Level 41  
  Nie do końca - są to odzyskiwane z likwidowanych komputerów, nigdy nie masz gwarancji , że ktoś go wcześniej( np właściciel później kasowanego komputera) nie " zagospodarował"
  Bezpiecznie ( ale nie wiem czy legalnie) można je używać w kompach nie mających kontaktu z internetem.
  Pozdr .J.
 • Helpful post
  #3
  madamsz1
  Level 39  
  Czasami też sprzedają klucze firmowe - firma wykupiła 100 sztuk, a docelowo okazało się że potrzebuje 20, a resztę ktoś .. sprzedaje :)
 • #4
  Supercross
  Level 17  
  Kupowałem klucze po 7 zł z allegro i wszystko działa
 • #6
  Adi0101
  Level 3  
  A gdzie można kupić legalnie i tanio ?
 • Helpful post
  #7
  Supercross
  Level 17  
  Adi0101 wrote:
  A gdzie można kupić legalnie i tanio ?

  Wszędzie tylko rusz myszka i zacznij szukać. Jak masz przeciwskazania kupić na internecie to idź do sklepu i zakup Windows 10.sklepy chyba znajdziesz czy też trzeba pomóc?
 • #8
  Jarzabek666
  Level 37  
  Podstawowe pytanie to jakim cudem gdzieś jest taniej niż u producenta??? wnioski wysuńcie sami....
 • Helpful post
  #9
  adamjur1
  Level 41  
  Może to być " jednolita strategia cenowa"
  Producent zamiast budować sieć dystrybucji zawyża cenę, po sporo mniejszej sprzedaje pośrednikowi, a ten jest w tym momencie tańszy od producenta, zarabia na tym, i wszyscy są szczęśliwi ( poza klientem końcowym :cry: :cry: )
  W innej branży np na kablach miedzianych, mam ponad 60% zniżki, a jeszcze hurtownia musi zarobić...
  Pozdr. J.
 • #10
  lazania
  Level 16  
  Spróbowałem takiego klucza za 10 pln. Musiałem aktywować telefonicznie poprzez automat i jest ok.
 • Helpful post
  #11
  pawel1148
  Level 23  
  Odsprzedaż kluczy Windows na terenie Unii Europejskiej jest legalna(na terenie reszty świata nie). Problem polega na tym, czy osoba odsprzedająca ten klucz rzeczywiście uzyskała i odsprzedała go właśnie tylko Tobie. Więc problem kluczy sprowadza się do problemu każdego klucza z osobna.

  Link
 • Helpful post
  #12
  klamot
  Level 17  
  INFORMACJA PRAWNA

  Oświadczam, że sprzedaż spełnia warunki określone w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych. Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 Lipca 2012r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych należy rozumieć w taki sposób, że drugi nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogą się powołać na przewidziane w art.4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpanie prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego. Bez znaczenia jest to, czy ta kopia programu komputerowego została udostępniona klientowi przez podmiot praw autorskich w drodze pobrania jej z jego strony internetowej czy też za pomocą materialnego nośnika takiego jak CD-ROM czy DVD. Z motywów 4 i 5 dyrektywy 2009/24, wydanej na podstawie art. 95 WE, wynika że ma ona na celu wyeliminowanie różnic istniejących w prawodawstwie państw członkowskich, które istotnie naruszają funkcjonowanie rynku wewnętrznego w zakresie dotyczącym programów komputerowych. Jednolita wykładnia pojęcia "sprzedaży" jest konieczna do tego, aby uniknąć sytuacji, w której przyznana w tej dyrektywie ochrona podmiotów praw autorskich może różnić się w zależności od mającego zastosowanie prawa krajowego.
  W konsekwencji autor oprogramowania nie może sprzeciwić się odsprzedaży swych "używanych" licencji umożliwiających korzystanie z jego pobranych z Internetu programów. Wyłączne prawo do rozpowszechniania kopii programu komputerowego objętej taką licencją zostaje wyczerpane wraz z jej pierwszą sprzedażą.
  Odesłanie prejudycjalne pozwala sądom państw członkowskich, w ramach rozpatrywanego przez nie sporu, zwrócić się do Trybunału z pytaniem o wykładnię prawa Unii lub o ocenę ważności aktu Unii. Trybunał nie rozpoznaje sporu krajowego.
  Do sądu krajowego należy rozstrzygnięcie sprawy zgodnie z orzeczeniem Trybunału. Orzeczenie to wiąże w ten sposób inne sądy krajowe, które spotkają się z podobnym problemem.

  http://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2012-07/cp120094pl.pdf
  W przedmiocie licencji OEM na system operacyjny Windows. Zgodnie z aktualnymi orzeczeniami Krajowej Izby Odwoławczej oraz Sądu Okręgowego w Warszawie licencja typu OEM umożliwia ponowną instalację programu komputerowego będącego jej przedmiotem na innym urządzeniu. Nadto postanowienia licencji taką możliwość wyłączające są niezgodne z obowiązującym prawem, a co za tym idzie bezskuteczne. Zobowiązanie się do dystrybucji oprogramowania OEM tylko łącznie ze sprzętem nie jest skuteczne na potrzeby wyczerpania prawa, a zatem naruszenie tego warunku (i wprowadzenie do obrotu samego oprogramowania) jest legalne zgodnie z art. 51 ust. 3 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
  Więcej informacji dostarczy lektura tych powszechnie dostępnych orzeczeń: https://www.saos.org.pl/judgments/201789
  https://www.saos.org.pl/judgments/191257

  Zatwierdził:
  adw. Krzysztof Ossowski
  Kancelaria Adwokacka Andreasik, Balcerowiak & Ossowski sp. p.
  z siedzibą we Wrocławiu
  ul. Manganowa 7/25, 53-441 Wrocław
  tel.607 337 466
 • #13
  Adi0101
  Level 3  
  Dziękuję wszystkim za informacje już wszystko wiem