Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet z Androidem w miejscu oryginalnej jednostki Jeep.

RadziuLDZ 14 Sep 2020 14:34 753 1
    RadziuLDZ
    Level 1  
    Dzień dobry,

Na wstępie napiszę, że wiem, że są już podobne tematy na forum. Nie ma natomiast tematu który jest dopięty od początku do końca ale ja to zrobię. Opiszę i udokumentuję cały przebieg tej zamiany (oczywiście jeśli otrzymam od Was pomoc jak to zrobić :)). Wtedy będzie można podpiąć ten temat bądź odsyłać do niego wszystkich którzy chcą zrobić coś podobnego. Mam nadzieję, że to dla Was ok.

Zaczynając od początku.
    Samochód to Jeep Grand Cherokee 3.0CRD. Radio z nawigacją i dużym ekranem (w tym modelu występowało jeszcze radio z malutkim wyświetlaczem jednokolorowym wysokości ok 2 cm).

Jednostka 2 DIN. Zdjęcia pokazują co dzieje się z tyłu i tutaj moje pierwsze pytanie do Was:

Co muszę dokupić, aby móc przepiąć te kable do innego urządzenia, które połączy się z tabletem? Rozumiem, że bezpośrednio tego spiąć się nie da i musimy mieć po drodze jakiś wzmacniacz który obsłuży bluetooth, czy to prawda? Jeśli tak, to jaki w tym przypadku wzmacniacz polecacie?

PS. Na zdjęciu tylnej części na środku mamy długie gniazdo składające się z większego i mniejszego. U mnie kable są wpięte tylko w tą większą część, ta mniejsza pozostaje pusta.

Jestem otwarty na tym etapie na wszelkie pomysły czy rady. Zależy mi na tym bardzo, aby móc to zrobić bo jak widzicie, obecne radio padło.
    Rafael22
    Level 21  
    Tabletu to raczej nie podłączysz tak jak byś chciał. Za dużo zabawy i efekt marny.

Najlepiej Kupić radio 2 din na androidzie plus ramkę maskującą do Twojego auta, oraz adapter kabli radia. Cenowo by Ci wyszło od 500zł w górę. Zależy jak chińczyk i czy radio dedykowane czy uniwersalne.
    Do tego możesz sobie podłączyć kamerę cofania za około 40zł.
    Efekt naprawdę fajny.
    Pytanie ile chińska stacja multimedialna podziała. Ale to się okaże z czasem na razie nie mogę nic powiedzieć bo radia jakie zamontowałem działają dopiero od 2-1 miesiąc. Zaczęło się od jednego znajomego a już trzy radia zamontowane i czwarte na dniach będę montował w różnych autach.