Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Allegro SMART ostrzeżenie dla sprzedających ! Unikać sprzedaży ze SMART ?

max-bit 15 Wrz 2020 11:13 1194 36
    max-bit
    Poziom 27  
    Taka historyjka z allegro SMART i pokazuje ona jasno ze lepiej uważać z wystawianiem ze SMART (a dotyczy to nie tylko sprzedawców prywatnych ale i firm) !
    Jako że sprzedaje (jestem sprzedawcą prywatnym) czyli sprzedaż okazyjna tego co już nie potrzebne czy zbędne.
    Niby wszystko OK prywatny sprzedawca też może sprzedawać ze SMART o ile spełni "wymogi allegro"
    I gdzie jest haczyk?
    Ano w ZWROTACH aby korzystać że SMART musimy ustawić ZWROT czyli nie ważne czy jesteśmy firmą czy osobą prywatną, a kupujący zrobi nam zwrot.
    O ile w przypadku firm jest to obowiązek o tyle osoba prywatna nie musi czegoś takiego przyjąć.
    I dalej to jak "kupujący cwanaiczek", który kupi u nas coś ma to zwrócić ? Ano prosto robi zwrot z przyczyną "przedmiot uszkodzony" i mogło by się wydawać no niby OK. Ale teraz trafiamy na zwrot prowizji. W zasadzie nie ważne czy przedmiot jest uszkodzony czy nie ale kupujący odsyła przedmiot my zwracamy kwotę, allegro prowizję i powiedzmy gra ( o ile przedmiot jest faktycznie uszkodzony) ale to teoria.
    A już tym bardziej że pod uwagę weźmiemy "sprytne" allegro ... i co ? Oczywiście alledrogo nam nie zwróci prowizji (no bo taki mają regulamin) czyli w zasadzie przytulą sobie kwotę i pół biedy jeśli to coś za parę PLN (choć samo SMART jest od 40 PLN) ale co jeśli sprzedamy coś w dziale gdzie bodaj prowizję sięgają 10% (jak nie więcej) i będzie to coś za np 2000 PLN ? To popłyniemy spokojnie 200 PLN na rzecz Allegro.
    Oszuści na pewno nie wystawiają ze SMART oj nie, a uczciwy sprzedawca który jest walony przez dziś coraz bardziej nieuczciwego kupującego (a jest to już pewna zmora sprzedawców) jest bidy w .... 4 litery, a i allegro zniuchało na tym dodatkowy biznesik.

Posumowanie
    A więc czy wystawiać ze SMART? droższe rzeczy jako sprzedawca wg mnie ABSOLUTNIE NIE. Cena wysyłki kurierem czy paczkomatem (od 10 - 15 max 20 PLN) nie jest duża (jeśli sprzedajemy coś za kilka stów), a unikniemy bycia zrobionym przez kupującego "cwaniaczka" no i allegro.

================================================================================
    PS
    A aby było weselej, są przypadki oszustów którzy kupują, a zwrotnie wysyłają w skrajnym przypadku cegłę albo sobie coś podmieniają itp przypadki (wtedy jesteśmy już oszukanie jako sprzedawcy po całości).

Polecam kanał Poszukiwacze okazji na YT, tam można się dowiedzieć o aktualnie "obowiązujących" wałkach i nie tylko na allegro.

PS2
    Jeszcze jedno Ocena "jakości" sprzedażny w przecudownym allegro występuje coś takiego jak ocena sprzedaży i jak ona wygląda?
    Masz 100 % pozytywnych komentarzy i opinie 4,9/5 5/5 i 4,9/5 to jaką masz ich ocenę sprzedażny? (czyli tzw Jakość Sprzedaży?)
    Pomyślisz że dobrą o nie!
    Poniżej Neutralnej!
    No to popatrzmy (na moim przykładzie) i cyk -288 / 1000 (proszę nawet ujemne wywaliło...) allegro zdolne jest ..
    A gdzie tak wywaliło minusów?
    Terminowe odpowiedzi na wiadomości klientów: -620 / 20
    U.... Ciekawe skąd im to naliczyło (zagadka?)
    Ale to nie koniec poniżej czytamy ....:
    Średni czas odpowiedzi na wiadomości klientów: 12m TAK 12 minut! 70 / 70
    A też nie będę odpowiadał na pytania "kupujących" gdzie sprzedaję coś za np 500 a on mi oferuje 200 = no przepraszam szanujmy się
    Super

To jak tu źle a tu rewelacyjnie?
    Reasumując zawsze coś wymyślimy ... aby było na nasze.
    max-bit
    Poziom 27  
    Oj chyba też trzeba będzie wysłać liścik do UOKIK ...
    Jedno jest pewne ewidentnie Allegro wykorzystuje pozycję monopolisty. W zasadzie zawsze tak było ale nie wątpliwie narasta to z roku na rok.
    Dziś choćby próba wywalenia z podstawowego allegro sprzedawców prywatnych do śmieciowego serwisu allelokalnie, to po co ? Aby szaraczki nie zawracały tyłka sprzedażą drobnicy, my tu trzepiemy kasę na firmach i nie bawimy się w drobne.

Jestem na allegro od samego początku i widzę co się działo, na to trzeba nałożyć wszystkie poboczne historie czyli zmiany na allegro różne mniejsze i wieksze dziwniejsze rzeczy które się tam działy (ot słynna sprawa QLX Richardo).

W miedzy czasie próbowały powstawać portale konkurencyjne choćby świstak, pewną nadzieję na złamanie monopolu stanowił ebay (a to już ponad 16 lat) ale nigdy ebay nie podjął wyzwania (co jest w zasadzie dziwne) a w 2004r jak pojawił się na rodzimym rynku jak najbardziej miał szanse, pewnie allegro wtedy już coś znaczyło ale nie było tym co jest dziś. Choć uważam że dalej ma szanse wystarczy troszkę reklamy i akcja np rok zero prowizji wrzucić trochę ludzi do roboty poprawić (ale to tylko szczegóły) polski portal i cyk za rok może dwa ludzie by nie wiedzieli co to allegro (no tak żartuję trochę) bo utopienie allegro całkowite to nic dobrego ale konkurencja allegro by postawiła na baczność .
    60jarek
    Poziom 14  
    Nie rozumiem po co to wszystko nie odpowiada mi serwis nie korzystam z niego.
    Mam dobry towar to otwieram sprzedaż na swojej stronie internetowej i tyle. -zdobędę renomę klient zawsze wróci na zakupy przykład "Piekarz" drogo ale solidnie.

Biznesmeni za dychę wszystko chcą za darmochę i tylko skubać klienta bez poszanowania jego praw.

Pazerne Allegro zniknie z rynku kwestia czasu a coraz więcej szwindli.

Kupują na Ali Expres i chcą się dorobić sprzedażą na Allegro.

Biznes nie polega na sprowadzeniu towaru z chin bez cła i odsprzedaży.

Takie firmy wylatują z rynku i to ich boli.

Mamy przykład odmówiła sprzedaży bo nie miał maseczki.
    Wyrok powinien być skazujący co najwyżej odstąpienie od wymierzenia kary.

Czarna lista Allegro przecież to jawne złamanie praw konsumenta Allegro próbuje umyć ręce a sprzedawcy z tego korzystają dopóki ich nie poczęstujesz rzecznikiem praw konsumenta.

Dodano po 3 [minuty]:

Ja osobiście staram się kupować tylko ze Smart -to jest rodzaj gwarancji dla mnie jako kupującego -chodź cwaniaków nie brakuje.

Oszuści też są na Smart tylko cwaniaczki z wyższej półki i to oni głównie stosują czarne listy puki mim się do d... nie dobiorą potem szybko znikają pod kolejny nick.
    To wszystko zgodne z regulaminem.
    phanick
    Poziom 28  
    max-bit - szukasz sensacji czy może chwili sławy na forum?
    1. Zacznij od poprawnego sformatowania swojego posta - Twój pierwszy ma całą linijkę jakichś znaczków, które skutecznie denerwują każdego, który chce to przeczytać, bo pojawia się suwak w poziomie.

2. Każdy sprzedający, który choć trochę interesuje się swoją sprzedażą doskonale wie, jakie warunki musi spełnić, aby allegro włączyło mu SMARTa do aukcji, bo najpierw te warunki musi przeczytać, a potem je spełnić. Jeśli ich nie spełni to SMARTa nie będzie. Tutaj Ameryki tez nie odkryłeś. Tak jakbyś powiedział - ostrzeżenie dla biorących udział w zawodach - złoty medal to haczyk, aby go dostać trzeba najpierw wygrać.
    Tak, wśród tych warunków jest wymóg włączenia zwrotów

3. Nie wiem co Cie tak boli w tym zwrocie - na tym polega idea SMARTa - przyciągnięcie większej liczby kupujących darmową wysyłką i możliwością zwrotu jeśli produkt nie spełni oczekiwań (kupujący nic nie ryzykuje - zawsze może zwrócić towar w ustawowym terminie = chętniej kupi)

4. Kiedyś jak sprzedawałem bez SMARTa i bez mechanizmu zwrotów wbudowanych w allegro, sprzedawca musiał wysłać formularz "zwrotu prowizji", kupujący musiał potwierdzić, że odstąpił od umowy, ktoś z obsługi allegro to sprawdzał i jeśli wszystko się zgadzało, prowizja zostawała zwracana.
    Ostatnio kupujący zwracał ode mnie towar ze SMARtem - w momencie, gdy oddałem mu przez płatności allegro należną kwotę za zakup i wystąpiłem o zwrot prowizji, otrzymałem ją niemal po kilkunastu sekundach co sugeruje, że w tej sytuacji jest to automatyczne i zawsze zwracane.

5. Nie wiem jakie są statystyki ilości zwracanych przedmiotów w różnych działach, ale jeśli ktoś traktuje sprzedaż poważnie i/lub nie może sobie pozwolić na bycie oszukanym, to otwieranie paczek "ze zwrotów" wykonuje się w monitorowanym pomieszczeniu z rejestracją wideo. Wtedy masz od razu dowód do założenia sprawy sądowej kupującemu o oszustwo, jeśli zwraca co innego, niż kupił.
    I wierz mi, jest to surowiej traktowane niż nawet kradzież. Nie tak dawno była opisywana historia kobiety, która w Lidlu weszła do sklepu z paragonem od wcześniejszego zakupu, wzięła towar z półki i powiedziała, że go zwraca. I gorzej się to dla niej skończyło, niż gdyby ten produkt po prostu ukradła.
    max-bit
    Poziom 27  
    ad Panie 60Jarek
    Przeczytaj jeszcze raz :)
    A wiec jaką stronę z czym do czego i co aby sprzedać kilka nie potrzebnych szpejów ??? Nie jestem firmą i nie sprzedaje ton towaru. Aczkolwiek nie wiem jak to rypie firmy tam zwrotów może być procentowo więcej mi tam lata ale dla firm jest to żyć lub nie i pewnie ich tam bardziej doją (bo doją)
    To raz.
    Allegro nie zniknie, dopóki coś dużego się nie stanie co mogło by ich zaorać na razie po i w czasie Plandemii wszystkie serwisy (sprzedażowe) internetowe mają się doskonale (przypadek ?) ale nie będziemy się bawić tu w teorie spiskowe. Po za tym znikniecie jednego monopolu na rzecz innego monopolu to dalej nic dobrego. Idealne rozwiązanie to 2-3 firmy w miarę zdrowo konkurujące a nie jedna a jest jedna.

Tak ja też kupuje smart (aczkolwiek jak ktoś myśli że to jest za darmo to jest .... takie słowo na G pi się kończy) allegro czesze straszną kasę na prowizji a to się odbija na cenie produktu a wiec nikt za to nie płaci (te 40 PLN to takie ....) tylko płaci KUPUJĄCY w TOWARZE tzn w jego końcowej cenie.

Pewnie jak kupuję pierdułki to OK na to zwracam uwagę ale jak kupuję coś unikalnego wartego swych pieniędzy albo potrzebuję coś i już no to oczywiście nie ma to znaczenia.

TO też jest sprytne działanie allegro wymusić SMART a oni będą mieli z tego jeszcze więcej korzyści (w zasadzie kupujący płaci 2 razy) i znowu trzeba być g.. aby wierzyć że allegro zrobiło to dla szczęścia kupującego czy sprzedającego to sprytna sztuczka mająca na celu dać poczucie złudnej taniości (w wysyłce) och kupię coś na allegro w SMART i zaoszczędzę :) acha allegro and konsortes rozdaje pieniądze jak Billuś G. tak nas kochają :)

Na allegro jest kilka typów oszustów ale to historia na oddzielną historię ...

Ad Panie Phanick.
    Faktycznie nie zrozumiałeś nic a nic .
    60jarek
    Poziom 14  
    Niech autor udowodni że opłata jest niezgodna z prawem -to wtedy chętnie pogadam.

Ostatnio takiego trafiłem co się żalił ze słabą ocenę mu wystawiłem za koszt wysyłki -od razu posłałem takiego na drzewo i zmieniłem komentarz na negatyw.
    Cwaniaczek wpisał na czarną listę to go poczęstowałem rzecznikiem i od razu spokój.
    Allegro po przedstawieniu dowodów pozbawiło go Smart -i nie udało mu się zmienić kolejnego nicka i dalej działać bez strat.
    Nawet zakupiłem ponownie u takiego towar -sprzedał i łaski nie robił -i bez problemu.

Kolejny sprzedawca w kolejce u rzecznika czeka - jeszcze nie wie co go czeka.
    (Przed Allegro chwalił się tysiącami aukcji sprzedanych towarów w sporze zdziwi się jak firma utraci status Smart).

Tępić dziadostwo i pseudo biznesmenów.

Jak warunki portalu nie odpowiadają to nie korzystam.
    Po co tam się pchać kto ci każe tam sprzedawać.

Bank jest dla bogaczy a nie dla biedaków -a skubie wszystkich bez wyjątku.

Dodano po 19 [minuty]:

Ostatnio w innym temacie autor się żalił na Ali Expres -tylko "matoł" nie znał regulaminu i w kółko swoje żale pisał, mimo tego że inni mu napisali co może w tej sprawie zrobić żeby kasę odzyskać.
    max-bit
    Poziom 27  
    Cwaniaków kombinatorów ma się po obu stronach ale jak napisałem oszustwa przewałki od drobnych po gigantyczne to całkiem inna historia też można by napisać niezłą opowieść.

Co piszesz do Uokik że ktoś cie wpisał na czarną listę :) też niezłe mi by się nie chciało. Po za tym to też jego prawa chyba sankcjonowane na allegro też możesz nie kupować i szczerze bym nie kupował (u takiego sprzedawcy) no chyba że to było coś unikatowego ale w zasadzie po za specyficznymi produktami no takie rzeczy na allegro nie występują.

Co do pisania przez sprzedawców że komuś się punkty nie podobają :) jak ja bym na to reagował :) to bym w tworkach wylądował, i o ile jeszcze czasem rozumiem jak wystawię jakoś mało no ok ale jak mu daje 4 i pisze to mam niezły ubaw. No choć teraz wiem czemu jęczą by ich allegro pewnie .... i znofu to słowo na R. bo oni tam mają (firmy) specyficzne warunki co może się znacząco odbijać na ich wynikach pozycjonowaniu itd, a coś w tym jest bo miałem kilka przypadków że gość mnie prawie błagał o 5/5 punktów, a nie robił tego dla sportu bo lubi 5p.

A co do jeszcze wałkarzy to gwarantuję że takim najmniej się dzieje są sprytni mają wiele kont wiele firm wiele nazw i sobie nic z tego nie robią a życie nam mówi że w dupę bici są uczciwi.
    Zresztą jak znam historię serwisów i nie tylko allegro ale i innych cudów (tu myślę o słynnym OLX) które swego czasu (nie wiem jak teraz) było prawdziwym eldorado dla oszustów. Pamiętam że jakieś 2 lata (no może mniej) przyjrzałem się OLX to faktycznie patrząc po ofertach to tam aż świeciło. Na allegro no tu było różnie cieżko mi powiedzieć jaki teraz jest poziom oszustw wiele lat temu (ponad 10) istniały strony które to analizowały, później to przestało działać (choćby na wielkość samego serwisu)

Myślę że poziom typowych wałków typu kupujesz i nie dostajesz nic może być stosunkowo mało. Dziś mamy raczej przemysł różnego rodzaju lewizy podróbek towarów towarów używanych sprzedawanych jako nowe. O ile to kiedyś dotyczyło specyficznie działu telefony (szczególnie te drogie) to dziś widzę że dotyka już wielu przedmiotów.
    Mało tego są takie podróbki (w zasadzie tak doskonałe) że odróżnić je od oryginału bardzo ciężko.
    60jarek
    Poziom 14  
    Kiedyś zajmowałem się handlem i stwierdziłem że sprzedaję towar do d... i tak na życie nie zarobię, a na porządny handel nie jestem gotowy (ani finansowo ani prawnie).

Allegro ma racje że się pozbywa drobnych sprzedawców?
    Rynek da odpowiedz a póki co kasę trzepią.
    Musisz się nauczyć ze usługa kosztuje.

Dodano po 14 [minuty]:

Są dwa kioski obok ale klienci tylko idą do jednego.
    Doczeka się i Allegro swego konkurenta -ja zakupy ograniczyłem jak cenę sprzedający podnieśli kupuje na innych portalach.

Na Ali zaproponowałem sprzedawcy niższa cenę, od ręki mi sprzedał.
    Drugi sprzedawca już nie -poczekałem, nastała pandemia kupiłem za pół ceny (kategoria malarstwo).

Stara zasada biedny dwa razy traci.
    max-bit
    Poziom 27  
    Na konkurencje dla allegro czekamy od 20 lat :)
    Ach ile ich było ...
    i co i nic .
    pojawił się ebay i co i nic
    ostatnio pojawił się amazon i co i nic.

Obawiam się że działania UOKIK nic tu wiele nie dadzą, po za tym regulowanie (sztuczne) rynku to nic dobrego.
    VaM VampirE
    Poziom 18  
    Jak allegro wywaliło małych sprzedawców na allegro lokalne, to sam mimo że konto miałem prawie od początku, to zamknąłem je i do widzenia. Niech się gonią, allegro lokalne to żart, a na normalnym allegro zostały albo firmy, albo jednoosobne działaności co coś tam używanego sprzedają. Może więcej roboty, olx, fora zostały, a jak coś nowego to wyszukam firmę, albo na rzeczonym allego, zadzwonię porozmawiam, cena nie raz fajniejsza i nikt nie płaci prowizji.
    Każda firma chętnie sprzeda bez prowizji, fakturę wystawią i problemu nie robią.

Samo allegro to obecnie beznadziejny portal, wytrwale pracują by być jeszcze gorszymi.
    Sam jako tako sprzedawałem tylko to co mi już nie było za bardzo potrzebne w domu, ale kupowałem dużo właśnie od prywatnych osób, które też czasami już czegoś nie potrzebowały.
    max-bit
    Poziom 27  
    Da się też zauważyć że sprzedawanie jako "nie firma" to problem (wg mnie sytuacja się pogarsza) nie ważne masz w ... negów i jest to cos co jest droższe ( nawet 20 - 30% od oferty od pana Kowalskiego) ale "kyent" woli tam kupić nie ważne że często dostanie śmiecia ale kupuje od firmy a więc ma wrażenie że to zapewnia mu pewność zakupu. Prawdziwa patologia jest w telefonach, gdzie "frajer" kupuje nadwyżki magazynowe, które w rzeczywistości są produktami od skrajnych ulepów po zwroty sklepowe (też w rożnym stanie).

Przypuszczam że taka sytuacją została wygenerowana właśnie publicystyką niektórych że prywatna osoba = oszust (mniej lub więcej) być może kamyczek dorzucił OLX i własnie wszelkie fora portale typu ryjbuk gdzie tacy oszuści grasowali niczym "Zbrodniczy KW" po ludziach.

Sam się muszę przyznać że też trochę unikam osób prywatnych oczywiście nie zawsze ale często. Nie powiem różnie dziwne "przewałki" i trafiały mi się na allegro. (może kiedyś opisze najlepsze).

Allegro w swych pocztach było pchlim targiem teraz to się odwróciło.
    Być może wydzielenie z allegro portalu dla osób prywatnych nie było by złe ale na pewno nie w tej formie co obserwujemy - gdzie serwis dla osób prywatnych wygląda jak zrobiony "dla obcego". Po za tym w zasadzie przecież podział jest wystarczy w wyszukiwaniu wybrać FV i już wiemy czy kupujemy od osoby prywatnej czy od firmy. Ale myślę że powinno się to też wiązać z pewnymi różnicami w regułach dotyczących obu grup ludzi.

Po za tym nie czarujmy się kierowanie uwagi w allelokalnie(też jest drogo) dla zakupów lokalnych (główny target?) czyli w najbliższej okolicy w XXI wieku jest no chyba skrajnie nie trafionym pomysłem, może to było by dobre w koncówce lat 90 no początku 2000 ale w 2020 no to jakaś pomyłka.
    dufek
    Poziom 22  
    60jarek napisał:
    Biznes nie polega na sprowadzeniu towaru z chin bez cła i odsprzedaży.

No co ty?
    Przecież cała Wólka Kosowska tak robi.
    elektryku5
    Poziom 38  
    60jarek napisał:
    Mam dobry towar to otwieram sprzedaż na swojej stronie internetowej i tyle. -zdobędę renomę klient zawsze wróci na zakupy przykład "Piekarz" drogo ale solidnie.

Jak kupuję coś taniego, to SMART się fajnie sprawdza, ale jak idzie coś droższego, to ewidentnie widać większe niż wcześniej prowizje tegoż portalu i coraz częściej udaje mi się jakąś rzecz znaleźć na stronach sklepów internetowych, gdzie np od 200zł jest przesyłka gratis i cały zakup opłaca się dużo bardziej.
    Niko72
    Poziom 17  
    max-bit napisał:
    Prawdziwa patologia jest w telefonach

Ostatnio przeglądałem ofertę telefonów. Nie potrzebowałem nic wyszukanego. Zwykły tani smartfon. Przeglądałem też opinie wystawione sprzedającym. W jednym przypadku sprzedający złapał kilka negatywów bo przy zwrocie telefonu do 14 dni potrącał sobie "jakąś" część kwoty telefonu tytułem jego zużycia od momentu zakupu do momentu zwrotu telefonu. Więc nie tylko kupujący cwaniakują, ale sprzedający także.
    60jarek
    Poziom 14  
    Sprawdzam: Amazon, Alibaba ,Ali Expres, Ebay (cały świat) i Allegro, oraz strony internetowe i sklepy markety nim podejmę decyzje o zakupach -zależy co to jest i ile kosztuje.
    Ebay jest w większości wyznacznikiem cen około 20% zawyżone ceny (nie zawsze).
    Jak ustalę przedział cenowy towaru to dopiero przyglądam się parametrom urządzeń.
    Na koniec dopiero cena z dostawą i decyzja gdzie kupie.
    dufek
    Poziom 22  
    elektryku5 napisał:
    widać większe niż wcześniej prowizje tegoż portalu

W tej chwili jest średnio kilkanaście procent, co powoduje że często więcej zarabia Allegro niż sprzedawca.
    60jarek
    Poziom 14  
    Nikt nie każe wam korzystać z tych usług.
    Pchacie się tam na siłę a potem płaczecie.

Allegro straci swoich klientów -to przejmie ich konkurencja w czym problem?.

Co innego gdy Allegro łamie nasze prawa sprzedawców i konsumentów
    to należy napiętnować.
    atom1477
    Poziom 43  
    No to przecież łamie: łamie zbiorowy interes konsumentów i sprzedawców.
    Zrozum że monopol poza obecną wyłącznością na danym rynku, utrudnia też powstanie konkurencji w przyszłości.
    Czyli monopol utrwala monopol.

Jak rozumem SMARTa wykupuje nie tylko klient. Szczególnie ostatnie reklamy mówiące o 4.08zł miesięcznie temu przeczą.
    To wykupuje też sprzedawca, i potem sobie musi odbić na cenie produktów?
    60jarek
    Poziom 14  
    Gdybanie do niczego nie prowadzi na miejscu Allegro bym temu portalowi założył sprawę za szkalowanie.

O jakim monopolu mowa -bzdura totalna.

Allegro przegoniła centusi co uważają się za sprzedawców -najwidoczniej mieli już ich dość?

Piszcie o łamaniu prawa o praktykach antymonopolowych o ile takie znajdujecie.

Ja znalazłem "czarna listę sprzedających" i tu dopatruję się działania na szkodę kupującego i przymykania oka na bezprawie jakie w związku z tym uprawiają sprzedający (czują się bezkarni dopóki ich rzecznik nie dopadnie) które firmuje Allegro.

Podajcie konkrety i przepisy
    a nie gdybanie centusi bo za darmo wszystko chcą.

Dodano po 5 [minuty]:

Ta dyskusja przypomina mi posiedzenie komisje Macierewicza.
    Piszcie konkrety i walcie paragrafami.
    Ja przez 16 lat się naużerałem z Allegro i niesolidnymi sprzedajacymi i zawsze staram się dojść swoich roszczeń.
    max-bit
    Poziom 27  
    No to jeszcze raz aby uszczegółowić problem tej całej g.. burzy.

W czym jest problem nie samo SMART ale SMART i zwrot towaru, a precyzyjniej zwrot prowizji.

Jak pisałem wcześniej na pewno żaden cwaniak oszust nie będzie wystawiał z SMART no był by oszustem i w dodatku głupim oszustem, pewnie nie zabezpieczy to kupującego ale stało by się to upierdliwe dla takiego oszusta.

W moim przypadku sprawa była z goła prosta. Kupujący chciał zwrócić towar ok ma takie prawo (przynajmniej zgodne z allegro) wystawiłem coś z taką opcją więc ją zaakceptowałem i tu nie mam uwag.

Problem jest taki że nie dostałem zwrotu prowizji, i jak najbardziej rozumiem sytuację że nie dostają takiego zwrotu prowizji dopóki kupującemu nie zwrócę kasy (możliwości są 2 pierwsza zwrot z konta allegro, druga przelew). Wystąpiłem o zwrot prowizji ale ze względu na to że nie posiadałem środków na koncie allegro to wysłałem przelew.
    Allegro odrzuciło oddanie zwrotu prowizji plus swoje wytyczne regulaminu.
    I jak napisałem o ile bym nie zwracał kasy ? To ok . Ale towar był sprawny (po prostu kupujący czegoś tam nie umiał), to za co zostałem rypnięty ? Już nie wspomnę też że są przypadki że towar może być uszkodzony przez transport a czasem też samego kupującego. I rozumiał bym jeszcze że mam jakieś negi mocno słabe oceny sprzedaży no ... bo na przykład wysyłam na pałę nie sprawdzam towaru. Nie tak nie jest i stąd moja bulwersacja.

No już nie napisze że allegro obcięło historię komentarzy ....

Co do monopolu, to monopol nie zawsze to że jest jedna jedyna firma np coś produkująca oferująca tu można oczywiście bardziej się doszukać formy dominującej pozycji na rynku (choć czy to aż taka duża różnica ?)Link
    A patrząc pod jakim kątem allegro jest prześwietlane przez UOKIK
    Za cytatem z materiału prasowego Link
    „Ze względu na intensywny rozwój handlu internetowego przyglądamy się praktykom stosowanym na tym rynku. W ramach postępowania wyjaśniającego chcemy ustalić, czy Allegro czerpie nieuzasadnione korzyści kosztem sprzedawców profesjonalnych i incydentalnych. W tym celu w szczególności przyjrzymy się warunkom pobierania i zwrotu opłat, a także zasadom ustalania ich wysokości. Sprawdzamy również regulamin od strony konsumenckiej – chcemy ustalić, czy stosowane są klauzule niedozwolone”

Zaznaczyłem ZWROTU opłat czyli nie jestem pierwszy kopnięty.

Rozumiem że ktoś był oszukiwany przez sprzedawców na allegro pewnie ja też od kwoty za parę PLN po kilka tysięcy tak kilka tysięcy. I co wiadomo oszuści są i będą, ale przez lata nauczyłem się unikać oszustów choć oczywiście to nie oznacza że przez takiego nie zostanę trafiony, pewnie to tylko kwestia czasu. To tak samo jak bym nie jeździł samochodem bo mnie może tir staranować, na dwór (pole) bo coś mi się stanie itd ....

I co ja teraz droższych rzeczy nie wystawiam ze SMART jak ktoś chce kupić to mu tą dychę opuszczę czy wyśle gratis problemu nie ma. Jak ktoś chce kupić to kupi albo napisze a ja centuś nie jestem i te kilka(naście) procent na cenie urywam, a jeśli by się coś stało w transporcie ... to wtedy walczył bym z firmą transportową. Na szczęście do tej pory na cwaniaka kupującego co by mi odesłał uwalony sprzęt nie trafiłem (na uszkodzenie w transporcie też nie ale to pewnie z powodu bo towar pakuję pancernie)

Co do odejmowania sobie kilku procent przez sprzedawcę po zwrocie to jest to (nie)stety usankcjonowanie prawnie. Link
    Jedne firmy to stosują inne nie (mi się nie trafiło choć zwracam skrajnie rzadko jeśli już to z powodu że towarem jest coś nie tak o czym sprzedawca wiedział) choć jak pisałem jest to rzadkość wiec nie trafiłem takiego przypadku.

Z tymi zwrotami to tak też wesoło nie jest jak pisałem wcześniej jest coraz więcej kombinatorów na "zwroty" i co ma zrobić sprzedawca ?
    60jarek
    Poziom 14  
    Zwroty były są i będą -to jest wliczone w ryzyko sprzedaży nie zależnie od przyczyny takie prawo obowiązuje.

Widział kto towar na Allegro z obniżona cena z dopiskiem zwrot po zakupowy?
    Przez 16 lat nie trafiłem po za powystawowym towarem.

Kto kupuje żeby odsyłać towar? Jakiś bogaty z fanaberii i snobizmu.

Tak to jest jak sprzedawca centuś wciska tandetę ludziom.
    Tu boli oszustów. Ja takich zawsze tempie i im nie odpuszczam.

Pozbyć się dziadostwa z Allegro.
    max-bit
    Poziom 27  
    Zwroty czy towary używane wszelkiej maści to Fakt Patologia i tu zwrot dla kupującego OK , w samym zwrocie w zasadzie o ile obie strony są uczciwe nie ma nic złego.

Kto zwraca ? Nie wiem nie jestem masowym sprzedawcą i się nie wypowiem absolutnie, mi (sprzedaż na poziomie ~1 przedmiot na miesiąc) po za tym przypadkiem trafił mi się jeden gdzie kupujący kupił przepływomierz (który ja też wcześniej kupiłem ale mi nie pasował) i jemu też nie spasował. Towar był wystawiony jako używany nikt do nikogo pretensji nie miał. Towar zwrócił z adnotacją błędy zakup (nie towar uszkodzony).

Nie pozbędziesz się oszustów jak i kombinatorów z allegro ani żadnego innego portalu (tacy są też na ebay dla przykładu).
    To tak jak byś chciał aby wszyscy jeździli po ulicach przepisowo i bezpiecznie i nie było wypadków.

I znowu przykład weźmy pod lupkę telefony i iphony ile tam jest wszelkiej maści "nadwyżek magazynowych" no to popatrzmy :
    Link
    7 Stron ! czegoś co nie istnieje to wszystko różnej maści cuda po naprawie, ulepy z wystaw, zwrotów
    To może powystawowy ?
    Link
    18 stron cudów .
    I już nie napiszę te "klasy" no to już radosna twórczość A+, AB+ (dobrze że nie 0 RH-)
    A jak to wygląda (a i tak to niezły przykład ?);

Link

I co dzieje sie z tymi aukcjami coś ? NIC
    Ja już nie wspomnę o dziale oprogramowanie tam to są kolejne cuda ... np coś takiego :
    Link - Aukcja
    Wisi sobie i wisi i nic
    Lata temu takie aukcje były cięte a dziś lewizna no problem.

AutoCad za 100 z hakiem ... dobre co ?

PS.
    Szukałem powystawowej tokarki niestety nie ma :(

Dodano po 41 [minuty]:

I taka ciekawostka

Link

Komentarz ?
    Po prostu pozostawię to okraszone milczeniem ....
    atom1477
    Poziom 43  
    Naruszały. Zgłosiłem spor: Towar niezgodny z opisem. I spór wygrałem.
    Ale pozostałych nie chcieli zdjąć (było ze 100 sztuk tego samego towaru) ani nie chcieli wymusić zmiany opisu towaru.
    Po prostu jeden klient się awanturuje, to mu przyklepiemy ten spór żeby dymu nie robił.
    Ale pozostali niech kupują szajs, bo prowizja musi lecieć.

Tak było dla 2 czy 3 towarów jakie kupowałem, w ciągu kilku lat (jeszcze przed wprowadzeniem SMARTa).
    60jarek
    Poziom 14  
    Trzeba było to zgłosić ponownie z podaniem dokładnych naruszeń -podać nr sporu i dokładny powód.
    Spór ze sprzedawcą nie oznacza nie właściwego umieszczenia opisu przedmiotu aukcji naruszającego regulamin.
    Zaczynam pisać jak Allegro.