Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Samsung UE46F5500AW - Pod¶wietlenie

15 Sep 2020 18:48 213 12
  • Level 3  
    Witam. W tv brak jest pod¶wietlenia. Listwy 6 diodowe uszkodzone 4 z 8 i tutaj problemu nie mam. Problem jest ze sprawdzeniem listw 9 diodowych, gdyż nie mogę w żaden sposób ich zasilić. Zarówno z jednej jak i drugiej strony daj±c napięcie brak jest poboru. Co robię Ľle? Pierwszy raz się z takim czym¶ spotykam.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 36  
    delle5540 wrote:
    Problem jest ze sprawdzeniem listw 9 diodowych

Jaki problem?
  • Level 36  
    delle5540 wrote:
    Zasilacz serwisowy ustawiony na 24V i listwa nie swieci.

ile jest 9x3 ? po co te zdjęcia?
  • Level 3  
    27V nie zmienia sytuacji, zdjęcia ukazuj± gdzie przykładam sondy miernika. Dział dla pocz±tkuj±cych.
  • Level 36  
    delle5540 wrote:
    27V nie zmienia sytuacji

jaki wniosek? dlaczego był ustawiony na 24V?
  • Level 3  
    Nie wiem jaki wniosek. Jak nie działa to uszkodzone. Napięciem 24V testowałem tylko jedn± listwę 9 diodow±, pozostałe przed chwil± sprawdziłem każda oddzielnie 27V i też nie ¶wiec±.
  • Level 36  
    Przecież możesz sprawdzić każd± diode osobno. A nie zasilać całe listwy. Wtedy trafisz na uszkodzone diody. A w zasadzie jeżeli wiesz że uszkodzone s± ledy to wymień wszystkie listwy na nowe.
  • Level 36  
    Na laminacie s± punkty, ale zawsze możesz lekko zdrapać powłokę. Trzeba popatrzeć jak biegn± ¶cieżki.
  • Level 34  
    delle5540 wrote:
    W jaki sposób mogę oddzielnie? 3V na zasilaczu i gdzie sondy przykładać?
    Trzeba ustawić na zasilaczu nawet 12V i KONIECZNIE rezystor w szereg rzędu ok. 100Ω. Podł±czenie bez rezystora powoduje spaleniem diody LED.
  • Level 3  
    Dziękuję za podpowiedzi, teraz już wiem na przyszło¶ć. Zanim przeczytałem post Wojtek M dałem 3V na zasilaczu i od punktu przed i za każd± diod± sprawdzałem czy ¶wieci. Oprócz 4 listew 6 diodowych, które s± na szczę¶cie dostępne w internecie uszkodzona jest jedna dioda na listwie 9 diodowej. Albo wykorzystam jedn± z diod z uszkodzonych listew (kilka działa), albo ominę kabelkiem.
  • Level 3  
    Dziękuję za podpowiedzi, teraz już wiem na przyszło¶ć. Zanim przeczytałem post Wojtek M dałem 3V na zasilaczu i od punktu przed i za każd± diod± sprawdzałem czy ¶wieci. Oprócz 4 listew 6 diodowych, które s± na szczę¶cie dostępne w internecie uszkodzona jest jedna dioda na listwie 9 diodowej. Albo wykorzystam jedn± z diod z uszkodzonych listew (kilka działa), albo ominę kabelkiem.

Dodano po 25 [minuty]:

Dodam, że udało się też przetestować wszystkie listwy. Temat zamykam, dziękuję.