Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi redmi 9 - czy lepiej zastosować klej czy taśmę?

Qumis 15 Sep 2020 23:11 261 2
    Qumis
    Level 2  
    Dobry wieczór.
    Ostatnio zdarzył się mi mały wypadek. otóż chciałem schować telefon do kieszeni i... no nie trafiłem jednym słowem. Ostatnio zakupiłem nowy wyświetlacz, lecz zapomniałem o tym że nie mam ani kleju ani taśmy, dedykowanych do telefonów. Jedynie zwykła taśma dwustronna lub ,,Mocny" klej transparentny na acetonie i oktanie butylu. Czy taśma da radę ?
  • Helpful post
    staś pytalski
    Level 39  
    Proponuję klej B7000 - kupisz na znanym portalu - paczki przychodzą w ciągu 24h do paczkomatu.
    Możesz poszukać klej i jakieś podstawowe narzędzia w zestawie, np dobra kostka do otwierania, czy wyjmowania starego wyświetlacza - to też ułatwi Ci sprawę.
    Do jednorazowej akcji klej Ci się lepiej sprawdzi. Nanosisz równomiernie na ramkę, z której wcześniej wyjmujesz wyświetlacz. Musisz zrobić to tak by ramki nie uszkodzić. Poza tym ramka musi być cała (czasami przy upadku się wyszczerbi) by nowy wyświetlacz osadził się poprawnie i nie wadził o materiał w kieszeni, bądź nie zbierał się kurz pod wyświetlaczem. Niektórzy też nanoszą klej na wyświetlacz, po samym obwodzie. W przypadku B7000 czekasz 2-3 minuty i potem delikatnie wszystko składasz w całość. Kładziesz pod ciężka książkę i czekasz parę godzin jak ładnie zwiąże. Nadmiar kleju usuniesz palcem na początku, bądź na końcu. Klej ładnie się "kulkuje" palcem. Jak naniesiesz z głową usuwania kleju nie będzie dużo.
    Pamiętaj by sprawdzić wyświetlacz przed wklejeniem.
    Taśmy do jednorazowej akcji bym nie kupował, a tej co masz w domu nie używał. Trzeba dużo czasu, cierpliwości by to wkleić i dobrej sprawdzonej taśmy. Chyba, że jesteś modelarzem i lubisz ciąć paski ok 1mm szerokości. Dobra taśma kosztuje więcej jak klej a jej przygotowanie zabiera więcej czasu.
    Qumis
    Level 2  
    Rozumiem. Lecz właśnie jest po fakcie dokonanym. Złożyłem już telefon a starą taśmę zniszczyłem siłując się z poprzednim wyświetlaczem. Zostaje mi zakupić klej. I mogę wokoło ramki przelecieć.