Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

błąd baterii po głębokim rozładowaniu od stania - da się obejść?

adam.ok 15 Wrz 2020 23:35 102 3
    adam.ok
    Poziom 10  
    motocykl elektryczny stał 2 lata, bateria się rozładowała poniżej progu połowa ogniw li-on spadła do 2,5v niektóre nawet do 1,5, rozebrałem i wyrównałem ręcznie podpinając się do cell, 3 dni to balansowałem, dociągłem do 3.9V i chciałem dalej podładować oryginalną ładowarkę, ale mam cały czas błąd baterii, na pewno zapisał się gdzieś w baterii jakiś błąd w sterowniku, i blokuje, ma ktoś pomysł jak to obejść??? oczywiście moto nie żyje, nawet jak podam do baterii z zewnątrz napięcie na przekaźnik, żeby pojawiło się napięcie na stykach wyjściowych, to i tak nie pojeżdżę bo moto wywala błąd baterii, oprócz 2 styków zasilających się jeszcze 4 maleńkie komunikacyjne, tam pewnie musi być jakiś sygnał że wszystko ok, żeby moto ruszyło... co tam trzeba podać, bo baterię mogę naładować bezpośrednio nie muszę używać wbudowanego bms-a, kiedyś w rowerze tak zrobiłem i do dzisiaj śmiga, tylko musiałem dodatkową ładowarkę dokupić... ale tam nie było tych dodatkowych pinów... wyślę butelkę dobrego koniaku osobie co mi fachowo doradzi :)
    web69
    Poziom 29  
    A jakbyś podał więcej danych, producent, typ, napięcie baterii...
    dufek
    Poziom 21  
    Poprosimy o zdjęcia.