Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra F - Montaż siłownika centralnego zamka bagażnika Astra F.

16 Sep 2020 07:48 480 10
  • Level 22  
    Witam.
    Posiadam samochód Opel Astra F sedan z dołożoną instalacją centralnego zamka. Instalacja obsługuje obecnie 1 siłownik master i 3 sleavy w drzwiach. Chciał bym dołożyć zamykanie z pilota również do klapy bagażnika. Nie chodzi o to żeby po przyciśnięciu pilota klapa sama szła do góry tylko żeby przekręciła zamek w klapie i dała możliwość otwarcia bagażnika bez używania kluczyka.
    Czy montował ktoś już zwykłe siłowniki uniwersalne czy musi być dedykowany.
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Helpful post
    Level 36  
    Aby bagażnik otwierał się z pilota moduł musi mieć dodatkowy kanał.
  • Level 22  
    piachu1994 wrote:
    Aby bagażnik otwierał się z pilota moduł musi mieć dodatkowy kanał.

Moduł ma dodatkowy kanał do bagażnika, ale wolał bym to podłączyć do kanału otwierającego drzwi, tak aby się wszystko naraz otwierało. tylko jak to fizycznie zamontować ??
  • Level 36  
    Poniższe elementy Cię nie ominą i są wymagane:
    1. Siłownik zamka centralnego slave 2 przewody
    2. Przewód przeprowadzony z klapy aż do tylnych drzwi
    Możesz podłączyć pod przewody od siłownika tylnych drzwi (w końcu w klapie będzie slave).
    Mocowanie musisz dorobić w klapie na siłownik, wraz z trzpieniem - jeśli chcesz w miarę oryginał.
  • Helpful post
    Level 28  
    tak wygląda orginalny centralny zamek w mojej astrze sedan:
    Astra F - Montaż siłownika centralnego zamka bagażnika Astra F. Astra F - Montaż siłownika centralnego zamka bagażnika Astra F. Astra F - Montaż siłownika centralnego zamka bagażnika Astra F.

po prostu bolec wchodzi i blokuje możliwość wciśnięcia przycisku otwarcia klapy tylniej
  • Level 36  
    Masz oryginalny zamek centralny, i już na tym etapie są problemy?

No Panie...
  • Level 28  
    ja nie mam problemu z zamkiem centralnym :) odpisałem autorowi "noidemm" żeby wiedział jak to wygląda w orginale :)
  • Level 36  
    michal_rybka wrote:
    ja nie mam problemu z zamkiem centralnym :) odpisałem autorowi "noidemm" żeby wiedział jak to wygląda w orginale :)

Przepraszam, zwracam honor, zbyt szybko napisałem 🙂
    Ale nie zmienia faktu, że na Twoim zdjęciu może się wzorować, dorobić drut i zrobić siłownik jak widać.
    Podpiąć dwa przewody i będzie działać.
    Szkoda, że nie mam zdjęć, jak w swojej poprawiałem oryginalny centralny zamek 😕
  • Level 22  
    Czyli trzeba to dorobić do wkładki tam gdzie wkładamy kluczyk, a nie do zamka któy trzyma klapę.
  • Helpful post
    Level 28  
    tak - zrób tak samo jak w orginale, dziurkę na pewno masz (zamek w klapie po odręceniu plastikowej pokrywki to widać) a siłownik zwykły "chiński" działa tak samo jak ten orginalny tylko jego drut trzeba sobie wygiąć tak, żeby po przykręceniu siłownika do klapy ładnie i luźno wsuwał się w dziurkę