Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADI prezentuje pierwszy bezprzewodowy system zarządzania akumulatorami

ghost666 16 Wrz 2020 12:35 486 0
 • ADI prezentuje pierwszy bezprzewodowy system zarządzania akumulatorami
  Firma Analog Devices zaprezentowała niedawno pierwszy w branży bezprzewodowy system zarządzania akumulatorami (wBMS), który umożliwia producentom samochodów większą elastyczność w zakresie skalowania floty pojazdów elektrycznych do produkcji masowej w szerokim zakresie klas pojazdów. Jest to pierwszy na rynku w pełni bezprzewodowy system zarządzania akumulatorami, dostępny do instalacji w obecnie produkowanych pojazdach elektrycznych. Zadebiutuje on w produkowanych przez General Motors pojazdach zasilanych akumulatorami Ultium.

  Wdrożenie wBMS eliminuje tradycyjne wiązkę przewodów, oszczędzając do 90% kosztów okablowania i do 15% miejsca w pakiecie akumulatorów, a także poprawiając elastyczność projektowania i możliwość produkcji, bez uszczerbku dla zasięgu auta i dokładności pomiarów w całym okresie eksploatacji bateria.

  System wBMS od ADI obejmuje wszystkie układy scalone, sprzęt i oprogramowanie niezbędne do zarządzania baterią, do komunikacji radiowej i realizacji funkcji systemowych w jednym produkcie na poziomie systemu, który obsługuje bezpieczeństwo klasy ASIL-D i zabezpieczenia na poziomie modułu, opierając się na sprawdzonym, wiodącej w branży technologii pomiaru ogniw akumulatorów. Zapewniając wysoką dokładność pomiarów przez cały okres eksploatacji pojazdu, system umożliwia maksymalne zużycie energii na ogniwo, co jest wymagane dla uzyskania najlepszego zasięgu pojazdu. System obsługuje bezpieczne akumulatory o zerowej zawartości kobaltu, takie jak np. ogniwa fosforanowo litowo-żelazowy (LFP).

  "Przejście akumulatorów z łączności przewodowej na bezprzewodową umożliwia producentom samochodów skalowanie platform pojazdów elektrycznych na wiele modeli pojazdów, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów" powiedział Patrick Morgan, wiceprezes ds. Motoryzacji w Analog Devices. "Nasze rozwiązanie wBMS nie tylko upraszcza produkcję, ale także umożliwia budowanie nowych systemów w oparciu o dane bezprzewodowe, przyspieszając rozwój całej branży w kierunku zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy wprowadzić tę przełomową innowację systemową na rynek razem z General Motors".

  Dodatkowe funkcje systemu umożliwiają akumulatorom mierzenie i raportowanie własnej wydajności, zwiększając wczesne wykrywanie awarii i umożliwiając zoptymalizowany montaż zestawu akumulatorów. Dane te mogą być monitorowane zdalnie przez cały cykl życia baterii - od montażu i wstawienia pakietu do magazynu i transportu, poprzez instalację w aucie, konserwację, aż po drugą fazę życia.

  ADI i General Motors pochwaliły się niedawno swoją współpracą, mającą na celu wprowadzenie technologii wBMS na platformę akumulatorów Ultium firmy General Motors. Technologia ADI pomaga zapewnić skalowalność platformy General Motor, która obejmie obecnie różne marki i segmenty pojazdów, od ciężarówek roboczych po pojazdy wyczynowe. "Cieszymy się, że możemy współpracować z ADI w celu wprowadzenia technologii wBMS do produkcji jako części naszej przełomowej platformy akumulatorów Ultium" powiedział Kent Helfrich, dyrektor wykonawczy ds. Globalnych systemów elektryfikacji i akumulatorów w General Motors. "Technologia wBMS od Analog Devices umożliwia bardziej powszechną elektryfikację naszej floty i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z ADI w celu dostarczania innowacji w zakresie bezpieczeństwa, jakości i wydajności na przyszłość".

  Aby dowiedzieć się więcej o wBMS ADI, odwiedź: www.analog.com/electrification.

  Źródło: materiały prasowe firmy Analog Devices.

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9961 postów o ocenie 8219, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • e-miernikie-mierniki