Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Insignia - nie świecą LED do jazdy dziennej

18 Sep 2020 07:01 468 2
  • Level 10  
    Witam wszystkich.
    Niedawno kupiłem Opla Insignię i niestety okazało się, że mam problem z światłami LED do jazdy dziennej - po prostu nie świecą.
    Szukałem na forum mojego problemu, ale nie znalazłem, więc proszę Was o pomoc.
    Opis problemu jest krótki - nie działają przednie LEDy jako światła postojowe oraz jako światła do jazdy dziennej.
    Podejrzewam, że czujnik zmierzchu dobrze działa, bo w automatycznym trybie oświetlania xenony zapalają się.
    Na desce rozdzielczej nie pojawiają się żadne kontrolki, sygnalizujące, że coś może nie działać.
    Jedyna rzecz, która zwróciła moją uwagę to brak bezpieczników nr 24 i 25 w skrzynce w przestrzeni bagażowej, ale nie chce ich wkładać bez upewnienia się, że czegoś nie zepsuję :)
    Jak zdiagnozować usterkę, żeby nie pogorszyć sprawy? Jeśli jest to typowa usterka, to jak ją usunąć?
    Insignia kombi, reflektory bi-xenon.
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Moderated By CameR:

Wydzielono z tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2707029.html

Reg. 3.1.14. Nie wysyłaj wiadomości nie związanych z tematem lub w złym dziale forum.

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

[30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 42  
    Napięcie do LED'ów dochodzi ?
  • Level 10  
    Tak, dochodzi. 7,4 V w położeniu świateł postojowych.
    Sprawdziłem też omomierzem w lampie piny 1 i 4, wyszło 3,4 kOhm.