Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam gniazd hermetycznych do projektu DIY

CiekawyŚwiata 19 Sep 2020 23:37 354 2
 • #1
  CiekawyŚwiata
  Level 6  
  Pracuję nad pewnym projektem DIY (chciałbym jeszcze nie zdradzać co to konkretnie będzie), jednym z elementów będzie hermetyczne pudełko z elektroniką, chcę aby była możliwość podłączania do niego różnych akcesoriów. Pudełko z elektroniką ma być bazą którą można rozbudowywać o różne czujniki i łączyć z innymi modułami. Problem jest w tym że pudełko z elektroniką będzie pracowało na zewnątrz i nie mogę znaleźć żadnych gniazd oraz wtyków do nich które będą hermetyczne, nie dużych rozmiarów oraz w rozsądnej cenie. Potrzebuję gniazda hermetyczne dwu, trzy, cztero i pięcio pinowe, chodzi o w zasadzie jak najmniejsze proste gniazda, które będą bez awaryjnie działać wystawione na działanie warunków atmosferycznych. Gniazda będą służyły do podłączania akcesoriów cyfrowych i analogowych, wymagana wytrzymałość prądowa to maks 50-100mA a napięciowa maks 100V DC. Czy ktoś z was widział gdzieś coś takiego tj. komplet gniazdo do montażu na panel/obudowę razem z wtykiem, komplet wtyk+gniazdo nie powinien być droższy niż 10zł.?
 • #3
  rb401
  Level 37  
  CiekawyŚwiata wrote:
  Czy ktoś z was widział gdzieś coś takiego tj. komplet gniazdo do montażu na panel/obudowę razem z wtykiem, komplet wtyk+gniazdo nie powinien być droższy niż 10zł.?


  To kryterium jest raczej nie do przejścia. Owszem są ładne złącza hermetyczne różne (np. Harting, Amphenol itd.) ale zdecydowanie nie z tej półki cenowej.
  Jeśli chcesz tanio i szczelnie połączyć instalację sygnałową, która nie jest zbyt często rozłączana, to z tanich rozwiązań polecam szczelne puszki instalacyjne lub małe obudowy z uszczelkami (np. Kradex) i dławiki kablowe. I wewnątrz nich już łączyć dowolnie kable, najlepiej zatulejkowane, jakimiś łączówkami lub od biedy kostkami. I może się zmieścisz w tym 10zł na jedno połączenie.