Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Brother DCP-J132W drukuje białe strony

elektrycznykarol507 20 Sep 2020 13:16 1194 14
    elektrycznykarol507
    Level 3  
    Witam,
    Postanowiłem uruchomić moją drukarkę DCP-J132W firmy Brother po okresie 5 lat. Pierwszym komunikatem który został wyświetlony był ten informujący o braku tuszy konkretnie Cyan i Magenta. Postanowiłem zakupić zakupić tańsze zamienniki oryginalnych tuszy przedstawiony na ów obrazku Unitec.
    Drukarka Brother DCP-J132W drukuje białe stronyTUSZ-DO-DR...-LC123.jpg Download (2.22 MB)
    Po zamontowaniu błąd znika natomiast po podłączeniu do komputera i wybrania pliku do drukowania, drukarka zaczyna drukować czyste strony. Dodam do tego, że odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem ponownie ale to nic nie dało, strona próba też cała biała. Dodatkowo podczas eksploatacji drukarka pracuje, natomiast robi to bardzo głośno. Gdy działała normalnie robiła to znacznie ciszej. Czy któryś z których Szanownych Kolegów mógłbym mi doradzić co zrobić w takiej sytuacji bo nie wiem gdzie nawet szukać problemu?
    elektrycznykarol507
    Level 3  
    Oto zdjęcie wydruku testowego. Biała kartka bez żadnych znaków naniesionymi przez drukarkę. Dodatkowo po procesie uruchomilem procedurę czyszczenia jednak to nie pomogło druk testowy i każdy inny biały.
    elektrycznykarol507
    Level 3  
    Tak zdjęte. Zgadza się około 5 lat, leżała nieużywana w szafie bez wilgoci itp.
  • Helpful post
    MaRciNoOs
    Level 26  
    To już raczej zapomnij o tej głowicy po takim czasie. Prawdopodobnie zaschnięta na dobre.

Dla wszystkiego jeszcze...

Wejdź w MAINTENANCEMODE i zrób 764

Do przeczytania cały wątek.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3661560.html
    zjo
    Level 27  
    Po 5 latach przestoju to już raczej sztuka dla sztuki. Tusz w systemie zasilania i w samej głowicy w tej chwili ma pewnie konsystencję kiślu, jeśli nie smoły lub ciała stałego...
    elektrycznykarol507
    Level 3  
    Czy jest możliwość naprawienia tego? Mechaniczne przeczyszczenie głowicy kanałów itp. Może polecacie jakiś wątek czy też film instruktażowy. No i pytanie zasadnicze czy to bedzie miało sens.
  • Helpful post
    zjo
    Level 27  
    Poszukaj na elce, tematów o udrażnianiu głowic w brotherach było sporo. Nie musi być konkretnie ten model, wszystkie atramentówki tej firmy są konstrukcyjnie prawie identyczne. Spróbować zawsze warto, według mnie to fajne drukarki, tanie w eksploatacji w dodatku, ale powodzenie misji to wielki znak zapytania.
  • Helpful post
    MaRciNoOs
    Level 26  
    elektrycznykarol507 wrote:
    Czy jest możliwość naprawienia tego? Mechaniczne przeczyszczenie głowicy kanałów itp. Może polecacie jakiś wątek czy też film instruktażowy. No i pytanie zasadnicze czy to bedzie miało sens.

Przecież Ci wysłałem link do wątku. Masz tam wszystko opisane krok po kroku co zrobić. Poza tym jak przejrzysz moje ostatnie posty znajdziesz sporo tematów, których zabrałem głos odnośnie prób udrożnienia głowic. W niektórych masz nawet zdjęcia.

A tak jak napisał mój "przedmówca" - większość brotherów atramentowych ma podobną kontrukcję.

Pamiętaj !! Do udrożnienia nie używaj strzykawki z igłą, bo będziesz szukał wężyków, które przebijesz :roll: :lol:
    Jak już coś to strzykawka plus gumowy wężyk ;) Nawet nie chce mi się pisać ile trafiło do mnie takich, które zostały przebite igłami...ekhhh..
    Grzegorz19721972
    Level 8  
    Jak czyszczenie w drukarce nie pomaga to głowica do wymiany.
    zjo
    Level 27  
    Quote:

Wymiana głowicy w brotherach jest na ogół średnio opłacalna. Pomijając koszt samego zespołu, potrzebny jest jeszcze ktoś, kto będzie posiadał program serwisowy i potrafił go użyć, w tych drukarkach wymiana głowicy to nie tylko kwestia podpięcia wiązek i zasilania. Ale same urządzenie jest na tyle fajne, że można spróbować wyjść trochę poza programowe czyszczenie i spróbować posiłować się z problemem. Jak mówiłem, po 5 latach nieco czarno to widzę, ale zdarzało się ożywić drukarki skazane na pierwszy rzut oka na dawców.
    dr.master
    Level 39  
    zjo wrote:
    Quote:

Wymiana głowicy w brotherach jest na ogół średnio opłacalna. Pomijając koszt samego zespołu, potrzebny jest jeszcze ktoś, kto będzie posiadał program serwisowy i potrafił go użyć, w tych drukarkach wymiana głowicy to nie tylko kwestia podpięcia wiązek i zasilania. Ale same urządzenie jest na tyle fajne, że można spróbować wyjść trochę poza programowe czyszczenie i spróbować posiłować się z problemem. Jak mówiłem, po 5 latach nieco czarno to widzę, ale zdarzało się ożywić drukarki skazane na pierwszy rzut oka na dawców.

Nie opowiadaj bzdur Kolego.
    To, że nie zmienisz w drukarce numeru głowicy, co z resztą można zrobić z poziomu MM nie oznacza że nie będzie działać.
    Czysto mechaniczne przełożenie rozwiązuje w 100% problem. Proszę nie wprowadzać w błąd !
    zjo
    Level 27  
    Nie testowałem możliwości działania bez zmiany numeru głowicy - opieram się na instrukcji serwisowej. Skoro w tejże producent zawarł "bzdury wprowadzające w błąd", przepraszam za ich przekazywanie.
    elektrycznykarol507
    Level 3  
    Witam, zamykam temat niestety wyjechałem na kontrakt i tkwię za granicą z dala od drukarki, nie mogąc się nią zająć. Dziękuję wszystkim za porady przetestuję je kiedy wrócę. Pozdrawiam.