Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei HG553 i sygnał z modemu Huawei E5573C

Barnard33 27 Sep 2020 12:18 1284 40
 • #32
  sosarek

  Level 43  
  matek451 wrote:
  a co do Orange to 50GB mozna mieć na 3 tygodnie za około 10 zl

  Rozwiniesz temat? ;)
 • #33
  Barnard33
  Level 4  
  Kupiłem Huawei B535-232 i kartę SIM o jakiej pisałem. Podłączyłem. Działa WiFi, działa Ethernet. Jak dla mnie bardzo szybko. Diodki zasięgu świecą się przeważnie wszystkie, czasem jedna nie świeci. Uruchomienie i konfiguracja bez żadnego problemu.
  Wyniki speed test jak to w internecie po WiFi różne, ale generalnie ping od 22ms do 30ms. Download min 30, max ok. 130Mbps
  Zasięg WiFi w domu mógłby być lepszy, nie wszędzie dochodzi. Dodam jakiegoś AP na piętro, póki co mam Tp-Linka TL-WR340G, wystarczy żeby dzieci miały na smartfony.
  Będę musiał też dodać switcha, żeby rozprowadzić Ethernet po całym domu, ale to ze spokojem (Patch panele są przygotowane w szafie rackowej i w niej też umieściłem Huawei B525).
  Zobaczymy na jak długo starczy to 100GB.
  Dzięki za wsparcie. Jak nic nikt nie doda przez parę dni, to wątek będzie można uznać za zamknięty.
 • Helpful post
  #35
  sosarek

  Level 43  
  W Play masz 100GB za 5zł. ważne do końca roku.
 • #36
  Barnard33
  Level 4  
  sosarek wrote:
  W Play masz 100GB za 5zł. ważne do końca roku.

  W Play mam modem, o którym mowa na początku watku, i płace stały abonament bodaj 15zl brutto. Rzecz w tym, że słabo ściąga sygnał z Play. Na wieży kościoła blisko mnie nie mam nadajnika play.
  Umowe z Play zawarłem przed przeprowadzka, gdzie mialeme lepszy sygnal. Niedługo umowa się kończy więc już nie będę.kombinowal.
 • #37
  matek451
  Conditionally unlocked
  Ocena operatora na podstawie korzystania na zabawce E5573 bez anteny zewnętrznej nie ma żadnego znaczenia bo nic nie mówi o jego możliwościach w konkretnej lokalizacji, w tym rejonie PLAY ma 2 stacje bazowe z agregacją 4 pasm LTE, na Fortecznej 14a i na Ożarowskiej2.
 • #38
  Barnard33
  Level 4  
  Na Huawei B535-232 tez nie mam anteny zewnętrznej @matek451 nie zrozum mnie źle, cenię Twoją wiedzę i wskazówki.
  Sygnał z zewnatrz B535 sciaga ladnie (wieze kosciola widze zza okna bez przeszkod a znajduje się jakieś 200m ode mnie (a garaz z szafa rack i routerem szczesliwie mam zwrocone w jego strone), ale nie rozpoznam czy akurat nadajniki orange jest zwrocony w moja strone).
  Wchodzac w niuanse - wieza na planie to kwadrat, z 3 stron oblozona antenami. jeden z bokow - ten najbardziej zwrocony do mnie nie ma anten. Czy ktos jest w stanie rozpoznać ze zdjęcia ktory nadajnik jest orange a który t-mobile? Mogę porobić foto i przesłać. Czy usytuowanie tych nadajników na wiezy ma znaczenie, czy tez działają "dookólnie" z tą samą siłą w każdym kierunku?

  W odniesieniu do posta mateka - Czyli... nic tylko przełożyć kartę SIM PLAY z E5573 do Huawei B535-232i przetestować jak to chodzi. Dzis juz nie mam energii zeby to uczynic
  Oczywiście na tej karcie Play po przekroczeniu limitu (bodaj 10 czy 100GBGB/m-c sorry nie pamietam) mam znaczne spowolnienie, ale 5zł za 100GB do konca 2020r o czym pisze sosarek to groszowa sprawa i moglbym dokupic taka karte a obecna play wykorzystac do testu.
 • Helpful post
  #39
  matek451
  Conditionally unlocked
  Karty odNowa sa do kupienia za około 3 zł, na Allegro kupuje się 13 sztyk i w ramach Smart przesyłka darmo, rejestruje się jedna w salonie a pozostałe przez Play24, dodaje do aplikacji P24 i na wszystkich uruchamia w aplikacji 100GB za darmo I MA SIĘ 1,3TB za 40 zł do 05.01.2021 i hula do woli. NetWORKS na kościele www.gsm.poznan.pl/include/_bts-photo.php?idlok=Sw-Antoniego-I i Play na Fortecznej www.gsm.poznan.pl/include/_bts-photo.php?idlok=Forteczna14-P4
 • Helpful post
  #40
  _cheetah_
  Network and Internet specialist
  Barnard33 wrote:
  Wchodzac w niuanse - wieza na planie to kwadrat, z 3 stron oblozona antenami. jeden z bokow - ten najbardziej zwrocony do mnie nie ma anten.

  Czyli nie miałaby w takim przypadku wiązki skierowanej w twoją stronę, choć coś tam śladowo może do ciebie z niej docierać, choćby z odbić. Na pewno odbierasz tę stację?

  Możesz pokazać ciekawości tę stronę tej wieży.

  Barnard33 wrote:
  Czy ktos jest w stanie rozpoznać ze zdjęcia ktory nadajnik jest orange a który t-mobile? Mogę porobić foto i przesłać.

  Nie, antena to antena.

  Barnard33 wrote:
  Czy usytuowanie tych nadajników na wiezy ma znaczenie, czy tez działają "dookólnie" z tą samą siłą w każdym kierunku?

  Tak, ma znaczenie. Każda antena ma określoną charakterystykę kierunkową w poziomie i w pionie oraz pochylenie. I tak to się wszystko dobiera, aby uzyskać potrzebne, optymalne dla operatora pokrycie danego obszaru, uwzględniając przy tym inne stacje w pobliżu (jeśli są).

  Są anteny dookólne, ale w takim przypadku musiałaby być na szczycie wieży, aby mieć pełną widoczność - właśnie dookólnie.
 • #41
  Barnard33
  Level 4  
  Poniżej zdjęcia wieży z mojej posesji, niemal z okna garażu, gdzie mam router. (z samego okna lekko przesłaniają gałęzie drzew) . Widoczne są dwie ściany wieży w tym jedna pusta, ta najbardziej zwrócona w moją stronę i druga ściana, na której są 3 anteny. Mogę podejść bliżej zrobić wyraźniejsze zdjęcie jeśli to coś zmieni.
  Odległość od wieży 230m. Kąt pomiędzy ścianą garażu z oknem a ścianą z antenami: 70 stopni. (ściana garażu niemal idelanie wdłuż północ/południe)
  Huawei HG553 i sygnał z modemu Huawei E5573C

  Próba z kartą Play włożoną do Huawei 535-232 zakończona powodzeniem. Sygnał bez rewelacji - 3 diody na 5 się świeci (czasem 4). W orange chyba cały czas mam sygnał 5/5 (przez chwilę miałem 4/5 ale w innym pomieszczeniu).

  Widzę jak schodzą Gigabajty na tej zdalnej pracy/nauce. Po jakiś 5-9 dniach ze 100GB zostało 44 (jeśli wierzyć orange) . Od jutra cała rodzina na zdalnej, więc jeszcze szybciej bedzie schodzić. Zgodnie z postem matek451 (serdeczne dzięki) mam zamiar zaopatrzyć się w te karty Play - będzie najtaniej.

  Sorry za późną odpowiedź, zarobiony jestem.