Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Magnetowid Panasonic NV-HV61-dobry czy nie?

Jakub Urban 20 Sep 2020 23:05 525 0
    Jakub Urban
    Level 18  
    Witam!
    Jako, że mam ogromną ilość kaset VHS z często unikalnymi filmami, stare Bondy i inne unikaty, szukałem magnetowidu w dobrym stanie.
    Miałem co prawda Panasonic NV-J35HQ z Pewexu, dostałem za wywiezienie, prawie nigdy nie używany. Ale monofoniczny i właściwie już mocno zabytkowy, choć w pełni sprawny. Mam jeszcze JVC BR-7000ERA, niestety po budowie domu i strasznej kurzawie mu "odbiło", pewnie duperela, niestety ja się tego nie podejmę bo zbyt skomplikowany.
    Dziś na giełdzie w Pruszczu Gdańskim jedna kobieta miała Panasonic NV-HV31, bez pilota, w wyśmienitym stanie wizualnym jak nowy. 30zł i był w torbie.
    Magnetowid w 100% sprawny, piękny obraz nawet ze starych kaset, odtwarza też muzykę nagraną na JVC, piękny dźwięk.
    Pilota dopasowałem MAK MAXIM(mam go kupę lat) i śmiga, mechanizm cichutki, nie ma problemu w oddawaniem kasety, po prostu nówka.
    Mam pytanie: czy to był dobry magnetowid, kiedy był nowy?
    Ma 6 głowic, jest to Hi-Fi.
    Druga sprawa, nie mam wszystkich funkcji w pilocie. Jaki pilot kupić(w normalnej cenie, może być zamiennik)?
    Nie będę na niego nagrywał, bo to jest bez sensu, pooglądam sobie stare filmy na LCD 43" Philips i tu jest problem, bo mam jedno wejście CVBS/Component i muszę wybrać czy Nintendo Wii czy magnetowid, teraz podłączyłem magnetowid, będzie pod napięciem, by się elektrolity zaformowały(potem cyrki są, nigdy nie wiadomy ile lat leżał).
    Czy jak kupię taki tani konwerter CVBS-HDMI za 40zł na Allegro to starczy czy cyrki będą? Mam taki konwerter, tylko w druga stronę i mój tuner Zgemma H9 Combo 4k nie gryzie się z nim, konsole i komputery też nie.
    Proszę o odpowiedź