Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65

Jacek honda ntv650 20 Sep 2020 23:14 1113 14
    Jacek honda ntv650
    Level 3  
    Witam .Opiszę krótko temat .Posiadam buggy pgo .Niestety silnik się rozpadł. Kupiłem silnik od hondy deauville ntv650 dokupiłem komputer i wiązkę elektryczną .Niestety zorientowałem się że komputer ma immobilaizer (hiss) nie chcę kupować całego zestawu hiss bo to generuje koszty .Chce do tego silnika dobrać jakiś moduł zapłonowy .Jest to silnik 2 cylindrowy w układzie v ,posiada jeden impulsator .Czy jest ktoś w stanie pomóc ?Zarejestrowałem się również na forum hondy ntv lecz nie dostałęm żadnej informacji w temacie .PROSZE o POMOC. buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65 buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65 buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65 buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65 [/syntax]
    michal_rybka
    Level 32  
    nie wiem jak w motorach Hondy ale w samochodach jest w komputerze wlutowana pionowo taka mała płyteczka ok 1x3cm z procesorem i wystarczy ją wylutować/wyłamać i już niema immo i można normalnie odpalać :)
    zawsze warto rozebrać komputer (jeśli się da) i zobaczyć
    Jacek honda ntv650
    Level 3  
    Nitety w hondach jest wprogramowana w procesor i nawet nie da się wyłączyć programowo. Ten temat już zglebialem. buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65
    michal_rybka
    Level 32  
    a tam jest wtrysk czy gaźnik? jak gaźnik to sam zapłon to np nanoplex od malucha/cc 700 jest bardzo prostym zapłonem elektronicznym
    https://obrazki.elektroda.pl/34_1263561588.jpg

tylko trzeba by koło pasowe maluchowe/cieniasowe przykręcić jakoś na wał silnika
    Jacek honda ntv650
    Level 3  
    Jest tam zwykły gaźnik tylko sterowany przez jeden impulsator i a nie 2

Dodano po 4 [minuty]:

buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65

Dodano po 8 [minuty]:

Wyprzedzeniem zapłonu steruję komputer wraz ze wzrostem prędkości iskra nie może być(chyba) w drugim cylindrze jednocześnie bo tam jest układ v i będzie kichal ale tak mi się wydaje
    michal_rybka
    Level 32  
    to tam są dwie cewki zapłonowe albo jedna i aparat zapłonowy?
    wydaję mi się, że niema to znaczenia czy jest V czy rzędowa 2,
    w V oba korbowody są na tym samym czopie wału, a w maluchu/cc700 oba cylindry tez pracują razem (nie przeciwsobnie) więc wydaję mi się że maluchowy zapłon będzie pasował
    zależy tylko w którą stronę kręci się silnik, wtedy trzeba koło pasowe albo od malucha albo od cc700 (bo one w przeciwne strony się kręcą (albo odbicie lustrzane po prostu)
    Zresztą koło pasowe nie koniecznie trzeba Fiatowe, można sobie promieniowo od środka wyznaczyć "cypki" na tym kole i przenieść je na to Twoje orginalne koło ze zdjęcia i w tych miejscach naspawać ząbki, a czujnik to pewnie nawet orginalny będzie działać, tyle że trzeba to dokładnie zrobić (chyba że to twoje koło zapłonowe można dowolnie przekręcać do okoła?

buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65
    Jacek honda ntv650
    Level 3  
    Jest wal korbowy na innych czopach z przesunięciem są 2 podwójne cewki zapłonowe tz tvin do jednego cylindra 2 świece które są sterowane jednym impulsatorem bez aparatu zapłonowego stąd tyle wypustek na tym słoneczku. Chciałem już podstawic moduł od jakiegoś chińczyka lub 2 moduły jeden na cewke lecz wszystkie są sterowane 2 impulsatorami i nie mam pojęcia jak bym ten jeden impulsator połączył do 2 osobnych modułów czy to ruszy? buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65 buggy honda ntv650 deaulive - dobór modułu zapłonowego do silnika hondy ntv 65
  • Helpful post
    michal_rybka
    Level 32  
    no to jak taki wał to się mój sposób nie nada
    to będzie trzeba po prostu 2 oddzielne obwody robić, czujnik jeden nie może być, bo musi być przesunięty o kąt przesunięcia czopów wału drugi czujnik

a nie występuje ten silnik w jakiejś starszej wersji po prostu z innym zapłonem bez immo?
    Jacek honda ntv650
    Level 3  
    Występuje. Tylko z 2 impulsatorami i innym sloneczkiem i innym komputerem więc trzeba by to wszystko przerobić :(
  • Helpful post
    michal_rybka
    Level 32  
    i tak podejrzewam że wyjdzie taniej niż cały zestaw immo do tego
    carrot
    Moderator of Cars
    Cinquecento 900 występowało w wersji gaźnikowej, miało moduł Digiplex MED447A i dwie podwójne cewki zapłonowe, koło foniczne z 5 zębami i jeden czujnik położenia wału
    Jacek honda ntv650
    Level 3  
    Tylko tam występuje podciśnieniowe sterowanie przyspieszeniem zapłonu a w hondzie jest elektroniczne sterowanie
  • Helpful post
    carrot
    Moderator of Cars
    W digiplex-ie też jest procesor z wgranymi mapami zapłonu, podciśnienie tylko je przełącza. Była też gdzieś montowana wersja tego modułu wyposażona we wbudowany map-sensor, korekta KWZ odbywała się w zależności od obciążenia silnika
  • Helpful post
    michal_rybka
    Level 32  
    tylko czy ten wał z motoru ma wykorbienia co 180st? czy jakoś nierówno? bo na tym zdjęciu niebardzo widać,
    bo wtedy digiplex nie podejdzie i można się ratować tylko 2 oddzielnymi zapłonami.
    zestaw Digiplexa z instalacją nawet gdzieś powinienem mieć ale niestety bez koła pasowego bo nie mogłem odkręcić
    Jacek honda ntv650
    Level 3  
    Temat rozwiązany. Zastosowałem moduł zapłonowy bez immo z hondy ntv deauville z roku 1999 gdzie była tylko dioda zenera zabezpieczającą motor przed kradzieżą. Dziękuję wszystkim za pomocne słowa.