Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Power Integrations i kompaktowe systemy oświetlenia z sterownikami LED GaN

ghost666 21 Wrz 2020 00:13 360 0
 • Power Integrations i kompaktowe systemy oświetlenia z sterownikami LED GaN
  Firma Power Integrations zaprezentowała nowego członka rodziny LYTSwitch-6, izolowanych sterowników LED, do inteligentnych systemów oświetleniowych - LYT6078C. Ten układ scalony wykorzystuje technologię Power Integrations PowiGaN (opartą na azotku galu - GaN), aby zapewnić większą sprawność i korzyści w zakresie wydajności.

  Układ scalony LYT6078C oparty jest na technologii PowiGaN; zawiera klucz zasilania 750 V i zapewnia moc wyjściową do 90 W, podczas gdy inni członkowie rodziny dostarczają do 110 W. System umieszczony jest w miniaturowej obudowie do montażu powierzchniowego InSOP-24. Układy scalone LYTSwitch-6 są chronione przez zaawansowany system zabezpieczenia termicznego, który zmniejsza moc wyjściową, aby ograniczyć temperaturę urządzenia w nietypowych warunkach pracy, jednocześnie zapewniając strumień świetlny. Układy scalone LYTSwitch-6 zawierają również technologię komunikacji FluxLink, która umożliwia sterowanie po stronie wtórnej bez potrzeby stosowania transoptora i zapewnia lepszą niż ± 3% stabilizację prądu lub napięcia, w całym zakresie obciążeń i temperatur. Wszystkie układy scalone LYTSwitch-6 wykazują szybką reakcję przejściową i łatwo obsługują ściemnianie z modulacją szerokości impulsu (PWM).

  Korzyści z zwiększonej sprawności LYT6078C są widoczne w nowym raporcie projektowym (DER-920) opisującym dwustopniowe układ PFC oraz izolowane przetwornice flyback w ściemnianym zasilaczu LED. Wykorzystuje układ LYT6078C i kontroler PFC HiperPFSTM-4 PFS7624C od Power Integrations możliwe jest zapewnienie szczytowej wydajność powyżej 91% podczas sterowania ciągiem diod LED 48 V przy prądzie 1350 mA z wejścia (220 do 277 V AC). W trybie czuwania pobór mocy systemu jest mniejszy niż 80 mW, co zapewnia inżynierom znaczną elastyczność przy projektowaniu sterowania oświetleniem, a zwłaszcza obwodów ściemnianych aż do zera.

  Hubie Notohamiprodjo, dyrektor ds. Marketingu produktów w zakresie oświetlenia LED w PI, powiedział: "Nowe układy scalone LYTSwitch-6 firmy oparte na technologii PowiGaN pozwalają producentom oświetlenia zaoszczędzić miejsce i koszty systemu inteligentnych zasilaczy oświetleniowych. Kluczowymi celami projektowymi firmy w naszym najnowszym raporcie projektowym były wysoki współczynnik mocy, niska zawartość zakłóceń harmonicznych, wysoka wydajność i ściemnianie przy prądzie wyjściowym regulowanym od zera do 100%. Nowy układ scalony sterownika LYT6078C w połączeniu z naszym kontrolerem HiperPFS-4 PFC z łatwością sprostał tym wyzwaniom".

  Oparte na PowiGaN układy scalone sterowników LED LYTSwitch-6 są już dostępne w cenie 2,52 dolara przy zakupie min. 10000 sztuk.

  Źródła:
  https://www.eeweb.com/pi-targets-compact-smart-lighting-designs-with-highly-efficient-gan-powered-lytswitch-6-led-drivers/
  https://www.businesswire.com/news/home/20200915006307/en/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10009 postów o ocenie 8268, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • HelukabelHelukabel