Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Iveco daily 2.8 Hpi nie odpala - Zgasł podczas jazdy

edmaniek1984 21 Sep 2020 11:46 1527 11
Tespol
    edmaniek1984
    Level 10  
    Bardzo proszę o pomoc. Jak w temacie Iveco zgasło podczas jazdy, tak jak by cofnięty został kluczyk w stacyjce. Schodził z obrotów aż zdechł, bez żadnych szarpnięć. Od tej pory nie mogę odpalić.
    1. Brak błędu na immo kontrolka gaśnie.
    2. Pompa paliwa wstępna pracuje.
    3. Ciśnienie na listwie CR podczas kręcenia 250 bar. Tak jak wcześniej przed awarią.
    4. Brak błędów na kompie, kontrolka od wtrysku gaśnie.
    5. Sprawdziłem zasilanie do sterownika silnika dochodzi.
    Co mogę jeszcze sprawdzić bo nie mam już więcej pomysłów. Do tej pory auto chodziło jak zegarek, żadnych problemów.
    Auto na plaku odpala, rozrząd nie przestawiony.
    Co mogę jeszcze sprawdzić???
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Tespol
    sigwa18
    Level 38  
    Klapa gasząca/przepustnica ewentualnie odpięcie dolotu do samego kolektora i próba odpalenia czy coś nie zablokowało dolotu.
  • Helpful post
    melas
    Level 30  
    Klapa gdyby była to by na plaku nie palił chyba, nie zassało by. Kurczę zostaje jedynie synchronizacja i wysterowanie wtryskiwaczy czy jest ?. Jeśli inne parametry życiowe są dobre czyli ciśnienie CR ssanie na przepływce, i obroty wału widzi. Paliwo jest pewne tak?.
  • Tespol
    edmaniek1984
    Level 10  
    W tym silniku nie ma klapy gaszącej. Jak dolot był rozpięty za intercoolerem przy próbie odpalenia na plak.

Dodano po 3 [minuty]:

Paliwo po poluzowaniu rurek na wtryskiwacze leje jak wściekle. Obroty wału widzi, nawet przy kręcenia rozruchem na kompie pokazuje 300 rpm i obrotomierz się podnosi. Nie wiem tylko jak sprawdzić czy wtryskiwacze się otwierają.
    sigwa18
    Level 38  
    Musiałbyś wyjąć wtrysk i podłączyć tak by sikał gdzieś na bok. Na plaku spróbuj ale nie męcz go długo. Jak się odezwie to zostają tylko wtryski.
    melas
    Level 30  
    Najbezpieczniej wpiąć oscyloskop i podejrzeć wysterowanie. Ale pewnie nie posiadasz. Co Ci tu doradzić
    edmaniek1984
    Level 10  
    No więc tak wczoraj przyjechał znajomy z oscyloskopem i sprawdził sygnał na wtyczkach do wtryskiwaczy. Sygnał jest czy prawidłowy nie wiem. Po tym zabiegu wyjołem dwa wtryski i okazało się że bardzo słabo leją. Dziś idą wszystkie do pompiarza na sprawdzenie, ale powiedzcie jakie jest prawdopodobieństwo, żeby wszystkie wtryski padły na raz tak, że auto nie odpala, ale nic czekam na werdykt pompiarza.
    sigwa18
    Level 38  
    Tak się dzieje jak zalejesz paliwo zawodnione (wtedy gasisz i po kilku dniach już nie odpalasz) lub poszły syfy (opiłki) na wtryskiwacze np z pompy wysokiego ciśnienia albo paliwo dziadowskie, ale musiał by być naprawdę nie palne bo przeważnie chodzi kulowo lub nie wkręca się na obroty.
    melas
    Level 30  
    Zrobisz wtryski to lepiej zlać paliwo nalać świeżego i przepompowac przez układ, no i filtr obowiązkowo.
    edmaniek1984
    Level 10  
    Paliwo od 12lat z jednego źródła nigdy nie miałem problemu. Reszta aut na tym paliwie śmiga i nic się nie dzieje.
    edmaniek1984
    Level 10  
    W ramach podsumowania. Pompiarza stwierdził że trzy wtryski umarły, jeden w miarę. Po zregenerowaniu oczywiście wszystkich, auto odpaliło z półobrotu. Powiem szczerze przez tyle lat nie miałem przypadku żeby na raz padły wtryski tak żeby unieruchomić auto.
    edmaniek1984
    Level 10  
    W ramach podsumowania. Pompiarza stwierdził że trzy wtryski umarły, jeden w miarę. Po zregenerowaniu oczywiście wszystkich, auto odpaliło z półobrotu. Powiem szczerze przez tyle lat nie miałem przypadku żeby na raz padły wtryski tak żeby unieruchomić auto.

Dodano po 1 [minuty]:

Regeneracja wtryskiwaczy rozwiozała problem.