Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F problem z klaksonem

10 Paź 2005 21:32 5412 9
  • Poziom 10  
    Czesc,

Problem wyglada nastepujaco. Nagle przestal mi dzialac klakson. Sam klakson dziala, poprostu nie ma masy na przewodzi przy naciskaniu na kole kierownicy przycisku. Ostatnio jadac samochodem probowalem trąbić i co ciekawe czasem przy skrecie kierownicy ale i nie tylko klakson dzialal. Czy ktos moze mi podpowiedziec gdzie szukac ?

Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    jesli masz poduche powietrzna to mozesz miec uszkosdzona tasme laczaca kierownice z instalacja. ale przed kupnem nowej sprawdz czy to na pewno to
  • Poziom 10  
    Mam poduszke, jak sprawdzic tę tasme ?

Pzdr.
  • spec od auto-elektro
    sprawdz przejscie pomiedzy wejsciem a wyjsciem tasmy.
  • Poziom 10  
    A mozesz mi jeszcze powiedziec gdzie znajduje sie ta tasma ? gdzies pod plastikowa oslona przy przelacznikach wyciekaczek i kierunkowskazow ? bo jak ostatnio to rozbieralem to nie zauwazylem zadnej tasmy. Z gory dzieki za odpowiedz.
  • Pomocny post
    spec od auto-elektro
    pomiedzy kierownica a wlacznikami, jest zabudowana w czarnej obudowie
    jak sciagniesz kierownice to ja zobaczysz. z przodu bedziesz mial wtyczki jedne do klaksonu a druga do jaska i z tylu to.samo
  • Poziom 15  
    Na początku radziłbym sprawdzić przewód od klaksonu na odległość jakieś 15-20 cm od klaksonu-lubi"zielenieć"w tych pojazdach.Poprostu rozwiń izolację i pociągnij.
  • Poziom 10  
    dzieki panowie, w piatek lub sobote sie tym zajme i wykorzystam wasze rady:).

@Jacek79 : mowisz o sciagnieciu kierownicy, jak to zrobic jak mam poduszke ? U mnie w ksiazce pisze zeby tego samemu nie robic i oddac specjalista.

Dzieki za odpowiedzi, opowiem o rezultatach
    Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    z tylu kierownicy sa 2 otwory , trzeba wlorzyc do nich klkucz typu gwiazdka lub imbus i odkrecis sruby.
  • Poziom 10  
    Dzieki panowie za rady. Problemem byla tasma :)