Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xiaomi MI 9T - Kopia danych z uszkodzonego telefonu

Jankiew 21 Sep 2020 19:45 2391 7
    Jankiew
    Level 2  
    Cześć, piszę do Was z następującym problemem:

Od pół roku posiadam telefon Xiaomi Mi 9T. Kilka dni temu padł w nim wyświetlacz i dotyk. Telefon posiada również blokadę ekranu na kod lub dotyk. Telefon sam w sobie 'działa' mozna np na niego zadzwonić. Zanim zaniosę telefon do serwisu w celu wymiany wyświetlacza muszę zrzucić z niego bardzo ważne dane. Niestety bez odblokowania telefonu mogę o tym pomarzyć. Czytałem różne artykuly i ogladalem filmiki na temat odblokowywania telefonu za pomocą podłączonej myszki. Czy ma to większy sens? Ewentualnie czy jest jakiś inny sposób żeby to obejsc i zgrac dane? Niestety do serwisu rowniez nie mam wielkiego zaufania i obawiam sie ze nawet przy uszkodzonym samym wyswietlaczu/dotyku mogą cos kombinowac z przywracaniem ustawien fabrycznych a na to pozwolic sobie nie mogę. Uprzedzajac pytania nie mam konta xiaomi.
    MaRciNoOs
    Level 26  
    Xiaomi chyba nie wspiera adapterów MHL? - ktoś coś wie na ten temat? Ew. możesz spróbować z przejściówką usb-C - HDMI, ale w dalszym ciągu niewiele Ci to chyba daje. Kiedyś podłączałem niejedno HTC ze zbitymi LCD w celu zgrania danych przez adapter MHL (HDMI + myszka USB + ładowarka) i widząc obraz na TV, mogłem operować myszką. Czy zadziała to u Ciebie? Nie wiem.
    Jankiew
    Level 2  
    Nie obsługuje MHL z tego co sie dowiedzialem. A orientuje sie ktos czy jest mozliwosc jednoczesnego podlaczenia do telefonu myszki i ekranu poprzez hdmi? lub jednoczesnie podlaczenie komputera przez usb oraz myszki przez usb do telefonu. Mógłbym wtedy odblokowac telefon oraz wybrac tryb przesylu plików, samo odblokowanie wiele mi nie daje. Z tego co widze to mozna zakupic przejsciówki z usb typu C na kilka wyjsc usb jednak czy to zagra?
    blahfff
    Level 39  
    Jankiew wrote:
    A orientuje sie ktos czy jest mozliwosc jednoczesnego podlaczenia do telefonu myszki i ekranu poprzez hdmi?

Tak, jest. Sa adaptery/dongle z USB-C i portami USB i HDMI gdzie mozna podlaczyc jednoczesne zewnetrzny ekran i myszke, klawiature pendrive'a itp. Dziala to np z Samsungami obslugujacymi Dexa, czy niektorymi telefonami Huawei, laptopami Apple'a itp. Niestety, w przypadku tego telefonu, co sam sobie zreszta sprawdziles, brak obsugi MHL sprawi, ze obrazu w ten sposob nie bedzie.

Musialbys uzyc adpatera z displaylinkiem, ale tez kolei wymagaja zainstalowanej wczesniej aplikacji na telefonie wiec tez sie nie przyda. Niestety, najprosiej i czasem najtaniej jest podpiac inny ekran, chocby jakis zamiennik LCD zamiast OLEDa tylko na potrzebe wyciagniecia danych.
    MateuszR3
    Level 2  
    Hej

Dzisiaj spadł mi telefon i nie działa 3\4 ekranu. Powiedzcie mi czy złącza ekranów w xiaomi mi9t są takie same jak w innych? jak mogę najtaniej zgrać dane i wszystko z tel?

Dziękuję
    MateuszR3
    Level 2  
    Chodzi mi czy zamiast ekranu do xiaomi mi9t (koszt około 250zł) mogę podłączyć jakiś inny ekran xiaomi który będzie pasował (do 100zł).