Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła w lipcu o 4,9% r/r

ghost666 22 Wrz 2020 08:32 354 0
 • Globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła w lipcu o 4,9% r/r
  Pomimo niepewności ekonomicznej spowodowanej pandemią Covid-19, światowa sprzedaż urządzeń półprzewodnikowych wykazywała w lipcu tego roku tendencję wzrostową. Wszystkie główne rynki regionalne odnotowały wzrost sprzedaży z miesiąca na miesiąc.

  Organizacja Semiconductor Industry Association (SIA) podała dane, mówiące, że ​​globalna sprzedaż półprzewodników wyniosła w lipcu 2020 roku 35,2 miliarda dolarów, czyli o 4,9% więcej niż w lipcu 2019 poprzedniego roku (33,5 miliarda dolarów) jak i 2,1% więcej niż w czerwcu bieżącego roku (34,5 miliarda dolarów).

  "Globalny rynek półprzewodników pozostawał w dużej mierze odporny na światowe niekorzystne czynniki makroekonomiczne przez pierwsze siedem miesięcy roku, a sprzedaż w lipcu wzrosła zarówno z roku na rok, jak i z miesiąca na miesiąc. Nadal pozostaje jednak znaczna niepewność rynkowa co do reszty roku" skomentował w oświadczeniu John Neuffer, prezes i dyrektor generalny SIA.

  Przyjrzawszy się bliżej różnym regionom świata, SIA poinformowało, że sprzedaż wzrosła rok do roku w obu Amerykach (26,3%), Chinach (3,5%) i regionie Azji i Pacyfiku wraz z wszystkimi pozostałymi (1,4%). Spadki zanotowano jednakże w Japonii (-0,4%) oraz w Europie (aż -14,7%). W ujęciu miesięcznym sprzedaż półprzewodników poprawiła się we wszystkich regionach: Azja i Pacyfik / pozostałe (4,5%), Japonia (3,4%), Europa (3,2%), Ameryka (0,9%) i Chiny (0,5%).

  W czerwcu SIA poinformowała, że ​​globalna sprzedaż półprzewodników wzrosła o 5,1 procent w porównaniu z łączną kwotą 32,9 miliarda dolarów z czerwca 2019 roku. "Sprzedaż półprzewodników w drugim kwartale była mniej więcej równa w porównaniu z pierwszym kwartałem, a światowy przemysł nadal odnotowuje wzrost sprzedaży rok do roku, ale w drugiej połowie roku utrzymuje się znaczna niepewność ze względu na trwające niekorzystne czynniki makroekonomiczne" stwierdził wtedy Neuffer.

  SIA reprezentuje 95 procent amerykańskiej branży półprzewodnikowej (pod względem przychodów) i prawie dwie trzecie firm produkujących układy scalone, znajdujących się poza USA.

  Źródło: https://www.eetimes.eu/global-semiconductor-sales-up-4-9-yoy-in-july/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10009 postów o ocenie 8268, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.