Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TiHive otrzymuje fundusze UE na terahercową technologię wykrywania defektów

ghost666 22 Wrz 2020 08:46 612 0
 • TiHive otrzymuje fundusze UE na terahercową technologię wykrywania defektów
  Technologia kontroli jakości opracowana przez firmę TiHive jest wykorzystywana do poszukiwania wad linii produkcyjnych w produkcji m.in. produktów higieny osobistej. Firma otrzymała właśnie 8,6 miliona euro dofinansowania z Unii Europejskiej. Startup z siedzibą w Grenoble opracował system wykrywania defektów oparty na obrazowaniu terahercowym, który łączy promieniowanie terahercowe z algorytmem sztucznej inteligencji w celu przeprowadzania kontroli jakości w czasie rzeczywistym.

  Fundusze, 6,3 mln euro w postaci kapitału własnego i 2,3 mln euro w postaci dotacji, pochodzą z programu akceleratora Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC) w ramach programu „Horyzont 2020”. Firma planuje wykorzystać środki na zwiększenie skali działania swojego przemysłowego systemu kontroli wizualnej i działalność na rynkach europejskich oraz amerykańskich. TiHive spodziewa się, że do 2021 roku zakończy trwające prace nad budową laboratorium i ośrodka testowego oraz zatrudni dziesięć dodatkowych osób, co zwiększy liczbę pracowników do 25 osób.

  TiHive otrzymuje fundusze UE na terahercową technologię wykrywania defektów
  Hani Sherry
  "Silne wsparcie Komisji Europejskiej zwiększy nasze komercyjne wdrożenie i ułatwi skalowanie" powiedział Hani Sherry (na zdjęcoi po prawej), dyrektor generalny i współzałożyciel TiHive. "Będzie to pierwsze wdrożenie technologii kontroli z wykorzystaniem obrazowania terahercowego na skalę przemysłową, otwierające drzwi dla wielu nowych zastosowań rynkowych, które utorują drogę do globalnego sukcesu w tej zaawansowanej technologii".

  Technologia TiHive wykorzystuje promieniowanie terahercowe, czyli fragment widma promieniowania elektromagnetycznego, znajdujący się pomiędzy mikrofalami a światłem widzialnym, aby analizować produkty na linii produkcyjnej. Ta część widma była w ostatnich latach wykorzystywana m.in. do inspekcji półprzewodników.

  W porównaniu z promieniami rentgenowskimi, terahercowe fale elektromagnetyczne mają znacznie mniejszą energię, więc nie są szkodliwe dla ludzi. Potrafią "widzieć" przez papier, plastik, tkaniny i podobne materiały, generując obrazy o wysokiej rozdzielczości z dużą prędkością.

  Implementacja TiHive wykorzystuje algorytm sztucznej inteligencji do analizy zebranych obrazów, w celu wykrywania wad produkcyjnych. Nadajniki i odbiorniki TiHive można umieścić po dowolnej stronie obiektu na linii produkcyjnej, aby ujawnić jego właściwości fizyczne.

  Produkt TiHive

  W ciągu ostatnich trzech lat firma usiłowała skupić się na rynku, zamiast nawiązywać kontakty z klientami, od dóbr luksusowych po materiały wysokiej jakości. Wygląda na to, że firma TiHive zdecydowała się teraz skupić się na rynkach higieny i środków higieny osobistej.

  Przykładowym zastosowaniem jest dystrybucja superchłonnego materiału polimerowego (SAP) w pieluchach, który szybko wchłania płyn. Typowa linia produkcyjna produkuje 1200 pieluch na minutę. Za dużo SAP w każdej pieluszce i producent traci pieniądze; zbyt mało, a zaufanie konsumentów zostaje utracone. Można również wykryć zanieczyszczenia w SAP, które przedostały się do pieluchy.

  TiHive twierdzi, że jego technologia może zaoszczędzić producentom artykułów higienicznych i środków higieny osobistej 10 miliardów euro w postaci oszczędności materiałów i poprawy jakości produktów.

  Źródło: https://www.eetimes.eu/tihive-receives-eu-funding-for-terahertz-defect-detection-tech/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 10009 postów o ocenie 8268, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • MetalworkMetalwork